Цілодобова допомога *

Дитяча ортодонтія у “Са-Ната”. Різноманітність методик

Дитяча ортодонтія в "Са-Ната" включає в себе великий спектр різноманітних сучасних методик: знімні і незнімні ортодонтичні апарати, різні брекет-системи, елайнери для дітей, лікування суглобових захворювань (дитяча гнатологія), лікування скелетної патології (недорозвиток верхньої або нижньої щелепи), міогімнастика та багато іншого.

Загалом дитяча ортодонтія спрямована безпосередньо не на вирівнювання зубів, а на формування правильного прикусу. Ортодонтія для дітей у стоматології займається аномальним розвитком щелеп, виявленням тих чи інших патологій у дитини та лікуванням їх.

У новонародженого спочатку нижня щелепа знаходиться трохи позаду (дистальний тип прикусу), це нормально, згодом становище щелепи розвивається і фізіологічно змінюється. Але, протягом зростання та розвитку деякі дитячі шкідливі звички можуть завадити правильному формуванню щелеп. Зазвичай дефекти зубів, розвитку щелеп та аномальних процесів мають набутий характер, але, звичайно ж, генетика так само може вплинути на розвиток патологічних процесів в організмі.

Дитяча ортодонтія у “Са-Ната”. Різноманітність методик

Дитячі звички, які можуть вплинути на формування неправильного прикусу:

  • використання пустушки протягом тривалого часу
  • смоктання пальця
  • Часте годування з дитячої пляшки з занадто великим отвором (дитина повинна докладати певні зусилля, мати природне навантаження для правильного та фізіологічного розвитку щелеп)
  • Інфантильний тип ковтання (неправильне прокладання язика в ротовій порожнині)
  • звичка дихати через рот на постійній основі (формується неправильний прикус – звуження щелеп, сильний нахил зубів уперед).
  • закушування щік

Ще у дитячому віці, коли організм перебуває на етапі росту та формування, виправити неправильний прикус набагато легше ніж у дорослому віці. Чим раніше виявити проблематику та почати її викорінювати, тим краще!

Як правильний прикус впливає на здоров'я дитини?

Як правильний прикус впливає на здоров'я дитини?
  • Формує правильний розвиток мови
  • Забезпечує якісний процес пережовування їжі
  • Допомагає уникнути серйозного стоматологічного втручання у зрілому віці
  • Формує правильну міміку та природні симетричні риси обличчя
  • Відіграє роль у формуванні постави дитини
  • Забезпечує рівномірний розподіл жувального навантаження
  • Надає можливість здійснювати якісну домашню гігієну, тим самим уникнути карієсу, пародонтологічних та інших захворювань.

Який буває прикус?

  • Правильний (ортогнатичний) прикус: верхній зубний ряд замикається з нижнім рядом за принципом “замок-ключ”. Правильним прикусом прийнято також вважати, якщо є наявність незначного повороту декількох зубів або невеликої скупченості в ряду.
  • Неправильний прикус - зростання та розвиток щелеп не відповідає правильної фізіології та повноцінної функціональності, зуби прорізуються в нестандартних місцях (наприклад, в області неба), відсутній достатній простір у щелепі тощо.

Неправильний прикус буває:

  1. Дистальний прикус - різне положення верхньої та нижньої щелепи, верхня висунута вперед, нижня відстає; характеризується недостатнім розвитком нижньої щелепи чи надмірним розвитком верхньої щелепи стосовно нижньої і навпаки. Є наслідком порушень дихання через нос.
  2. Мезіальний прикус - велике висунуте вперед підборіддя, у зв'язку з наявністю певних порушень анатомії нижньої щелепи, також може сформуватися внаслідок блокування природного розвитку верхніх зубів.
  3. Відкритий прикус – передні зуби не стуляються на відміну від бічних. Є причиною наявності дитячих звичок: смоктання пальця, пустушок, дитина часто гризе ручку, олівець – наявність інфантильного типу ковтання.
  4. Глибокий прикус – верхня щелепа значно перекриває нижню внаслідок недостатнього фізіологічного розвитку нижньої щелепи. Є серйозним типом, що травмує. У такій ситуації різці під час процесу жування травмують небо. Може призвести до серйозного запалення ясен.
  5. Перехресний прикус – проявляє себе як у передньому зубному ряду, так і в бічних його областях. Значно помітно усунення підборіддя вправо або вліво, також передні нижні зуби можуть перекривати фронтальні зуби верхньої щелепи.
Неправильний прикус буває:

Методи виправлення прикусу у мережі клінік “СА-НАТА”

Методи виправлення прикусу у мережі клінік “СА-НАТА”

Знімні ортодонтичні апарати

Знімні ортодонтичні апарати - пластинки (біоблоки, твінблоки), капи, трейнери (нічні апарати) тощо.

Біоблоки та твінблоки, які вирішують проблеми недорозвинення щелеп.

Біоблоки - різних типів знімні апарати, які надають можливість лікувати різного роду неправильний прикус.

Твінблоки - знімні апарати для стимуляції зростання нижньої щелепи (позбавляють необхідності більш серйозної ортодонтії у зрілому віці).

Кожен апарат має свої індивідуальні показання та функції, тому виготовляється індивідуально під пацієнта за допомогою відбитків та моделей. У апарат можна додати спеціальні пружинки, які додатково вирівнюють деякі зуби, або спеціальну заслінку для язика, щоб позбавитися інфантильного типу ковтання. Можна також додати різні "накусочні блочки", які правильно позиціонують нижню щелепу.

У більшості випадків на нашій практиці ми не ставимо готові класичні пластинки, ми завжди виходимо з індивідуальних особливостей дитини і додаємо допоміжні нюанси, які потрібні конкретному пацієнтові. Також активно використовуються спеціальні ортодонтичні апарати для розширення верхньої та нижньої щелеп (для додаткового місця зростання та розвитку постійних зубів).

Брекет-системи – незнімні ортодонтичні апарати

Мережа стоматологічних клінік "Са-Ната" використовує у своїй роботі тільки якісні матеріали, перевірені на практиці та досвіді. Наші ортодонти працюють з такими брекет-системами, як:

  • Металева брекет-система (MINI, самолігуюча)
  • Естетична брекет-система
  • Керамічна (у тому числі і самолігуюча)
  • Сапфірова брекет-система
  • Лінгвальна брекет-система

Дитячі елайнери – система невидимих ортодонтичних капп

Сучасні прозорі капи з гіпоалергенного матеріалу для виправлення прикусу та вирівнювання зубів. Мають певні показання до застосування та є абсолютно безпечними для дитини. Комплект прозорих кап - елайнерів виготовляється індивідуально та замінюється щомісяця на нову пару. Здатні впоратися з такими проблемами, як: щілини між зубами, неправильне розташування зубів (не більше 4-х) та перекриття різців. Застосовуються при несерйозних аномаліях прикусу, не вимагають складної фіксації, мають естетичний вигляд та зручні у використанні для дитини.

Дитяча гнатологія

Дитяча гнатологія – лікування суглобових захворювань: проведення точної діагностики суглобів та оцінка положення суглобів. За наявності клацань, болючості суглобів, якщо при відкритті рота є асиметричність і дискомфортні відчуття можуть застосовуватися ті чи інші ортодонтичні апарати для розширення щелеп, застосування сплін-терапії та депрограматорів.

  • Сплін-терапія – застосування оклюзивних шин із полімерного матеріалу для стабілізації щелепи. Чимось схожі на капи, виготовляються індивідуально під пацієнта, змінюють змикання зубів. Вирішують такі проблеми, як: дисфункція скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС), проблеми нейром'язової координації, неправильний рух нижньої щелепи, наявність неправильного прикусу, бруксизм, нерівномірне навантаження на м'язи та суглоби.
  • Депрограматори – спеціальна конструкція, яка знижує активність роботи м'язів щелепно-лицьового апарату завдяки зміні положення щелепи. Ця методика спрямована на усунення спазмування м'язів (наприклад, скрегіт зубами уві сні), дискомфорту, больових відчуттів. Депрограматор нагадує каппу зі спеціальною пластмасовою накладкою на фронтальну зону зубного ряду під кутом 45 або 90 градусів.

Лікування дитячої скелетної патології

Лікування дитячої скелетної патології – наявність недорозвинення щелеп. За допомогою спеціальних апаратів відбувається стимуляція зростання верхньої чи нижньої щелепи.

Міогімнастика

Міогімнастика призначається, коли дитина неправильно ковтає при наявності шкідливих звичок у дитини (закушування губи, неправильне положення язика). Необхідна для формування правильної міостатичної рівноваги (рівномірний розподіл тиску в щелепі, правильна функція язика, губ та щік, правильне дихання через ніс).

Зайнятися питанням виправлення прикусу завдяки сучасним технологіям та методикам можна у будь-якому віці. Але питання полягає в тому, якою мірою буде необхідна для застосування ортодонтичний метод лікування. Якщо Ви не хочете, щоб Ваша дитина мала серйозні проблеми, довготривале лікування та хірургічне втручання у його зрілому віці, то наші фахівці рекомендують виправляти прикус, формувати правильну функціональність та розвиток зубо-щелепного апарату у ранньому віці. На початковому етапі (у дитячому та підлітковому віці) проблему неправильного розвитку прикусу та інших виявлених патологій можна вирішити оперативно та ефективно без особливих зусиль та витрат.

Прикус впливає на здоров'я дитини загалом – це варто враховувати. Адже організм, який тільки розвивається, легко може піддаватися корекції та виправленню. Тим більше формування правильного функціонала зубо-щелепного апарату безпосередньо впливає на формування постави дитини, її становлення правильної мови, міміки та симетрії рис обличчя. А красива і рівна посмішка з ранніх років сформує у Вашої дитини впевненість у собі та вміння розташовувати до себе оточення. Адже усмішка – це наша візитна картка.

Розпочати перше знайомство зі стоматологом-ортодонтом рекомендується вже на 5 - 6 році життя малюка. Саме на цьому етапі вже можна виявити прояв тих чи інших патологій та вчасно вжити заходів ще на ранніх стадіях.

Ні для кого не секрет, що зачатки постійних кутніх зубів формуються вже в утробі матері, а шкідливі дитячі звички, які можуть серйозно вплинути на розвиток прикусу, починаються вже з перших років життя. Тому не варто відкладати в "довгу скриньку" знайомство Вашого малюка та ортодонта. Адже краще викорінити проблему та позбутися її на ранніх етапах розвитку тієї чи іншої патології, ніж вирішувати вже роками сформовану проблему.

Діти – це найдорожче та найцінніше для нас у житті! Тому важливо знайти грамотного професіонала, якому можна буде довірити здоров'я свого чада. У мережі стоматологічних клінік “СА-НАТА” працюють справжні професіонали своєї справи, кваліфіковані лікарі та дитячі досвідчені фахівці. Особливість надання стоматологічних послуг у “СА-НАТА” полягає в індивідуальному комплексному підході до пацієнта. Ортодонт найчастіше працює разом з гнатологом, хірургом та терапевтом. Це підвищує ефективність та гарантування успішного результату лікування. У мережі “Са-Ната” Ваша дитина у надійних руках!

Поділитися