Зазвичай видалення зуба відбувається так:
1. Будь-яка сучасна стоматологічна процедура починається с всебічної діагностки. Тому така маніпцляція як видалення зуба - не є виключенням. Лікар здіцснює детальне рентген-дослідження, щоб всебічно оцінити стан зуба та навколишніх тканин, що підлягає видаленню. На цьому етапі дуже важливо професійно оцінити стан зуба, як він розміщенний в яснах, будову його коріння та таке інще. Від цієї інформації буде залежати методика та результат подальшого видаленя.
2. Задля комфорту пацієнта перед процедурою робиться анестезія. За клінічними показаннями та побажаннями пацієнта ми можемо зробити загальний наркоз або місцеву анестезію. В мережі клінік "Са-Ната" надається послуга видалення зуба "уві сні" - під загальним наркозом з додаковим лікарем-анестезіолог на операції. Такий метод підходить для пацієнтів з дуже сильним рвотним рефлексом, страхом стоматолага та для тих, у кого є індивідуальні клінічні показання до загального наркозу за станом здоров'я.
3. На ділянці ясен робиться невеличкий акуратний розріз за допомогою скальпеля (*у випадку коли зуб мудрості ще не прорізався та знаходиться ще всередині кістки).
4. Зуб захоплюють екстракційними щипцями і рухами, що розхитують, звільняють його від волокон, які утримують його. Щелепна кістка трохи розтягується, і зуб розхитується. Таким чином зуб вилучається з лунки.
*Якщо , наприклад, зуб "мудрості" лежить в яснах в горизонтальному положенні, лікар за допомогою спеціальних інструментів розпілює зуб на кілька маленьких частин щоб полегшити видалення. Після часткового або повного розподілу зуба він акуратно витягується.
5. Ясна зашиваються спеціальною медичною ниткою, якщо це необхідно, для запобігання інфекцій. Доглянута рана після екстракції повинна зажити приблизно протягом 7 днів.Через 7 днів пацієнту потрібно прийти на процедуру зняття швів, а також з метою контрольного огляду, щоб впевнетися, що лунка після здійсненого видалення добре загоїлась без будь-яких ускладнень.
Питання, "як довго може тривати біль?" після видалення зуба, залежить від швидкості регенерації тканин. Крім того, на це впливає те, який зуб був видалений. Яукщо зуб був видалений , наприклад, в нижній щелепі - скоріще за все появи набряку після видалення не уникнути. Якщо зуб був видалений в дільянці верхньої щелепи - в більшості випадків великого набряку після операції не слід чекати. Але, знов ж таки, кожен клінічний випадок та організм пацієнта - суто індивідуальний та реакція після видалення може бути різною. Головне слухати свого лікаря та дотримуватися всіх професійних рекомендацій після здійснення єкстракції.
Показаннями до видалення зуба є:
- Запалення пульпи та твердих тканин.
- Обструкція каналу.
- Стан захворювань пародонту.
- Рецидивне запалення тканин пародонту.
- Коріння зубів поза лункою.
- Переломи чи тріщини на зубах.
- Проблемні зуби мудрості.
Також показаннями до видалення окремих зубів може бути ортодонтичне лікування. У деяких випадках для встановлення ортодонтичних брекетів потрібне видалення зуба.