Цілодобова допомога *

Видалення зуба

Видалення зуба в клініці «СА-НАТА» – комфорт та відсутність болю для пацієнта

Стоматологічна хірургія на сучасному рівні знань та методик означає високу якість, безболісність, комфорт та безпеку процедур, що виконуються в ротовій порожнині пацієнта, таких як хірургічне видалення зубів мудрості або інших зубних одиниць. У стоматологічному кабінеті хірург-стоматолог має у своєму розпорядженні новітні технології, системи та апарати, які гарантують пацієнту високу ефективність лікування та абсолютно безболісний процес їх здійснення.

Видалення зуба часто проводиться у стоматологічних кабінетах Києва та інших міст України, але завжди у крайньому випадку. Лікарі не видаляють зуби, придатні на лікування, крім ситуацій, коли пацієнт сам вирішує це зробити чи може дозволити собі лікування кореневих каналів премоляра чи моляра.

Можливими причинами видалення зуба є серйозна інфекція, захворювання пародонту та неможливість ортодонтичного лікування неправильного прикусу.

Видалення зуба - особливості хірургічного втручання

Зазвичай видалення зуба відбувається так:

1. Будь-яка сучасна стоматологічна процедура починається с всебічної діагностки. Тому така маніпцляція як видалення зуба - не є виключенням. Лікар здіцснює детальне рентген-дослідження, щоб всебічно оцінити стан зуба та навколишніх тканин, що підлягає видаленню. На цьому етапі дуже важливо професійно оцінити стан зуба, як він розміщенний в яснах, будову його коріння та таке інще. Від цієї інформації буде залежати методика та результат подальшого видаленя.

2. Задля комфорту пацієнта перед процедурою робиться анестезія. За клінічними показаннями та побажаннями пацієнта ми можемо зробити загальний наркоз або місцеву анестезію. В мережі клінік "Са-Ната" надається послуга видалення зуба "уві сні" - під загальним наркозом з додаковим лікарем-анестезіолог на операції. Такий метод підходить для пацієнтів з дуже сильним рвотним рефлексом, страхом стоматолага та для тих, у кого є індивідуальні клінічні показання до загального наркозу за станом здоров'я.

3. На ділянці ясен робиться невеличкий акуратний розріз за допомогою скальпеля (*у випадку коли зуб мудрості ще не прорізався та знаходиться ще всередині кістки).

4. Зуб захоплюють екстракційними щипцями і рухами, що розхитують, звільняють його від волокон, які утримують його. Щелепна кістка трохи розтягується, і зуб розхитується. Таким чином зуб вилучається з лунки.

*Якщо , наприклад, зуб "мудрості" лежить в яснах в горизонтальному положенні, лікар за допомогою спеціальних інструментів розпілює зуб на кілька маленьких частин щоб полегшити видалення. Після часткового або повного розподілу зуба він акуратно витягується.

5. Ясна зашиваються спеціальною медичною ниткою, якщо це необхідно, для запобігання інфекцій. Доглянута рана після екстракції повинна зажити приблизно протягом 7 днів.Через 7 днів пацієнту потрібно прийти на процедуру зняття швів, а також з метою контрольного огляду, щоб впевнетися, що лунка після здійсненого видалення добре загоїлась без будь-яких ускладнень.

Питання, "як довго може тривати біль?" після видалення зуба, залежить від швидкості регенерації тканин. Крім того, на це впливає те, який зуб був видалений. Яукщо зуб був видалений , наприклад, в нижній щелепі - скоріще за все появи набряку після видалення не уникнути. Якщо зуб був видалений в дільянці верхньої щелепи - в більшості випадків великого набряку після операції не слід чекати. Але, знов ж таки, кожен клінічний випадок та організм пацієнта - суто індивідуальний та реакція після видалення може бути різною. Головне слухати свого лікаря та дотримуватися всіх професійних рекомендацій після здійснення єкстракції.

Показаннями до видалення зуба є:

- Запалення пульпи та твердих тканин.
- Обструкція каналу.
- Стан захворювань пародонту.
- Рецидивне запалення тканин пародонту.
- Коріння зубів поза лункою.
- Переломи чи тріщини на зубах.
- Проблемні зуби мудрості.

Також показаннями до видалення окремих зубів може бути ортодонтичне лікування. У деяких випадках для встановлення ортодонтичних брекетів потрібне видалення зуба.

Видалення зуба — ціна в стоматології «СА-НАТА» та рекомендації фахівців

Хірурги мережі клінік «СА-НАТА» наполягають на дотриманні відповідних рекомендацій після екстракції, оскільки це єдиний спосіб повернутися до природного функціонування та не наражати себе на жодні ускладнення або біль.

Їжа після видалення зуба можлива тільки тоді, коли у пацієнта відновиться повна чутливість (приблизно через 2 години після операції). Уникайте твердих і гарячих продуктів. Рекомендується вживати рідку їжу (супи, киселі, пюре) перші кілька днів.

Після вищеописаної процедури може виникнути тимчасове оніміння (через використану анестезію). Варто набратися терпіння та не піддаватися емоціями. Симптоми анестезії повинні зникнути приблизно за годину після процедури.

Ймовірно, немає необхідності згадувати, наскільки важливою є правильна гігієна порожнини рота після процедури. Не слід полоскати рота до кінця дня в день здійсненої процедури. Однак у наступні дні вам слід зосередитися на акуратному чищенні зубів після екстракції (уникаючи ділянки, де знаходився видалений зуб). Загоєння прискорюється, якщо пацієнти утримуються від вживання тютюну та алкоголю протягом тижня після процедури.

Уникайте також фізичних навантажень (активний спорт, важка атлетика) протягом першого тижня після процедури.

Реабілітаційний період після видалення зуба не буде пов'язаний із якимось нестерпним болем, а лише з деяким дискомфортом. Звісно перший день ви можете відчувати певний біль, але з ним буде достатньо легко впоратись за допомогою знеболювальних препаратів (*їх вам назначить індивідуально лікар). Ви можете також відчути та побачити певний набряк щоки у найближчі кілька днів після маніпуляції, це нормально. В такому випадку рекомендується застосування холодного компресу на ділянку набряку.

Слід дотримуватися цих порад і уважно ставитися до свого самопочуття, щоб уникнути ускладнень. 

Також важливо проінформувати вас, що в мережі клінік "СА-НАТА" пілся здійснення процедури видалення зуба ваш стоматолог-хірург регулярно знаходиться з вами на зв'язку, ваш стан після естракції контролються нашим персоналом в телефоному режимі або якщо виникають якісь ускладнення в період вашої реабілітації (підвищення температури, довготривала кровотеча та інше) - просимо одразу інформувати клініку, вас одразу без черги приймуть та допоможуть. Памятайте, в клініці "СА-НАТА" - ви завжди в надійних руках! 

Записуйтесь на консультацію за номером телефону або скориставшись спеціальною формою на сайті. Фахівці дадуть відповідь скільки коштує видалення зубів, а також на інші питання, якщо вони виникнуть.

Особливості складних видалень зуба у клініці Sa-nata

Складне видалення зуба проводиться при неправильному розташуванні, пошкодженні чи захворюванні, а також наявності хвороб ясен чи кісткової тканини.

Ця операція показана в таких випадках:

- 8-ки часто ростуть неправильно (наприклад, в горизонтальному положенні), що викликає біль, запалення або пошкодження навколишніх тканин.

- Якщо є сильні пошкодження або травми, видалити його стандартним способом неможливо.

- У деяких випадках зуб може бути сильно зафіксований у щелепі, і його потрібно витягувати за допомогою спеціальних інструментів.

- При інфекціях, кістах чи інших захворюваннях.

- Коли ясна з якихось причин перешкоджає прорізуванню зуба, видалення стає необхідним заходом для запобігання захворюванням ясен та можливим ускладненням.

Види складного видалення зуба

- Якщо зубна одиниця зруйнована настільки, що коронка відсутня або сильно пошкоджена, це може утруднити вилучення. У таких випадках може знадобитися використання спеціальних інструментів, а також розрізання ясен або кісткової тканини.

- Видалення зубів мудрості - одна з найпоширеніших процедур, яка може вимагати хірургічного втручання. Це пов'язано з тим, що зуби вісімки часто ростуть у неправильному горизонтальному положенні. У деяких випадках необхідно зробити розріз у яснах, а також, можливо, у кістковій тканині.

- Якщо коріння залишається в щелепі, може знадобитися додаткове хірургічне втручання для поділу коренів на частини та акуратного вилучення.

- За наявності кіст, пухлин або запалень навколо зуба видалення може бути складнішим. У таких випадках стоматолог може порекомендувати провести процедуру у кілька етапів, щоб мінімізувати ризик поширення інфекції та ушкодження здорових тканин.

У клініці Sa-nata ви отримаєте високоякісну допомогу у найскладніших випадках, що дозволить повернути здоров'я та комфорт. Ми гарантуємо, що кожен етап лікування буде виконано з великою увагою до безпеки пацієнта.

Поділитися