Цілодобова допомога *

Комп'ютерні технології CAD/CAM для виготовлення ідеальної коронки

Комп'ютерні технології CAD/CAM для виготовлення ідеальної коронки

Усі процеси під час виготовлення індивідуальної ортопедичної коронки на зуб тісно взаємопов'язані. Одна ланка не може існувати без іншої. Сучасний підхід у виготовленні якісної, точної та супер-функціональної ортопедичної коронки сьогодні неможливо уявити без CAD/CAM – технологій.

CAD/CAM – це цифрова методика, яка автоматизує створення ортопедичних конструкцій. Завдяки технології CAD/CAM здійснюється моделювання конструкції в електронному форматі. Простою мовою, протезування за допомогою технології CAD/CAM — це комп'ютерне моделювання майбутньої конструкції та її виробництво, яке здійснюється під управлінням комп'ютера.

Абревіатура CAD/CAM розшифровується так:

 • CAD - Computer-Aided Design (комп'ютерне проєктування)
 • CAM - Computer-Aided Manufacturing (комп'ютерне виробництво)

Інноваційна система зубного протезування CAD-CAM активно застосовується у клініці "Са-Ната", а точніше – у нашій цифровій зуботехнічній лабораторії "Са-Ната Династія". CAD/CAM система заснована на використанні комп'ютерних технологій для автоматизованого цифрового проєктування, моделювання та виробництва різних ортодонтичних конструкцій, таких як коронки, мости, вініри, а також каркаси для знімних та фіксованих зубних протезів.

Абревіатура CAD/CAM розшифровується так:

Однією з основних переваг системи CAD-CAM у стоматології є виключення помилок людського чинника, оскільки весь процес проєктування та виробництва контролюється комп'ютером. Це дозволяє досягти більш точного та передбачуваного результату, а також знизити ризик виникнення помилок, які можуть виникнути за традиційних методів протезування.

Крім того, система CAD-CAM дозволяє більш ефективно використовувати матеріали, оскільки вона оптимізує процес розкрою та мінімізує відходи. Також вона забезпечує більш швидке та точне виготовлення протезів, що скорочує час, необхідний для завершення процедури протезування.

Виготовлення ортопедичної коронки за CAD/CAM технологією

Виготовлення ортопедичної коронки за CAD/CAM технологією
 1. Сканування ротової порожнини за допомогою інтраорального сканера Primescan Dentspy Sirona. (*Гріш, тут посилання на статтю сканер Primescan Dentspy Sirona). Сканер зчитує інформацію ділянки майбутнього протезування та переводить їх у цифрову модель.
 2. Створення проєкту. Завдяки отриманій 3-Д цифровій моделі після процессу сканування фахівець на комп’ютері вивчає модель, підбирає варіанти протезування, коригує форму майбутніх коронок, їх рельєф та товщину стінок. На даному етапі можна порівняти початковий та проміжний результат та затвердити даний проєкт. Ця цифрова модель зуба стає основою створення дизайну коронки.
 1. Фрезерування за допомогою шліфувального апарату Sirona Inlab MC5. Створена модель передається на фрезер, задаються всі налаштування та параметри і фрезер обробляє коронку із заготівлі за заданими параметрами. Обробка включає: виточення, полірування і шліфування конструкції.
 2. Спікання (синтеризація) коронки у спеціальній печі. Попередня форма коронки відправляється у спеціальну піч, де вона піддається процесу синтеризації. У процесі нагрівання матеріал стає більш щільним і міцним, а також набуває необхідних оптичних властивостей, таких як колір й прозорість.
 1. Остаточне оформлення. Після створення коронки з використанням CAM/CAM технологій, вона проходить остаточне оформлення, щоб надати їй точну форму, тонування, яке відповідає природному зубу пацієнта. Це може включати фарбування, емалювання та полірування, щоб досягти максимально реалістичного зовнішнього вигляду. Після завершення цього етапу здійснюється примірка та фіксація готової коронки.

Докладніше з детальними етапами створення ортопедичної коронки Ви також можете ознайомитись у нашій окремій статті «Виготовлення ортопедичної коронки».

Технологія CAD-CAM у стоматології дозволяє створювати різні типи коронок, включаючи:

Технологія CAD-CAM у стоматології дозволяє створювати різні типи коронок, включаючи:
 • Тимчасові коронки. Вони використовуються як тимчасове рішення, наприклад, під час процесу виготовлення постійних коронок. Тимчасові коронки можуть бути виготовлені з тимчасових матеріалів, таких як акрил або композит з використанням технології CAD-CAM. Вони зазвичай використовуються для захисту зуба від пошкоджень та підтримки естетики доти, доки постійна коронка не буде виготовлена.
 • Постійні одинарні коронки. Одинарні коронки, що використовуються для відновлення одного зуба, можуть бути виготовлені за допомогою технології CAD-CAM. Стоматолог проєктує форму та розміри коронки на комп'ютері за допомогою програми, а потім верстат фрезерує коронку з вибраного стоматологічного матеріалу, такого як кераміка або цирконій.
 • Мостоподібні коронки. Мостоподібні коронки, які використовуються для заміни одного або кількох відсутніх зубів, також можуть бути виготовлені за допомогою технології CAD-CAM. Стоматолог проєктує мостоподібну конструкцію на комп'ютері, включаючи опори та зубні заміщення. Потім верстат фрезерує коронку обраного стоматологічного матеріалу.
 • Телескопічні коронки для бюгельних протезів. Телескопічні коронки, які використовуються у бюгельних протезах, також можуть бути виготовлені з використанням технології CAD-CAM. Стоматолог проєктує коронку на комп'ютері з урахуванням особливостей бюгельної конструкції, потім вона фрезерується на верстаті з відповідного стоматологічного матеріалу.

Переваги коронки, виготовленої за технологією CAD/CAM:

Переваги коронки, виготовленої за технологією CAD/CAM:
 • Висока точність та деталізація. Використання CAD-CAM технології дозволяє створювати коронки з високою точністю та деталізацією. Комп'ютерне моделювання дозволяє точно визначити форму, розміри та контактні точки коронки, що забезпечує більш точну відповідність анатомії зуба та прикусу пацієнта.
 • Більше передбачуваний процес виготовлення. Використання технології CAD-CAM дозволяє стоматологам більш точно контролювати процес виготовлення коронок. Програмне забезпечення дозволяє візуалізувати та оптимізувати дизайн коронки перед її виготовленням, що знижує можливість помилок та невідповідностей.
 • Швидкість та ефективність. Виготовлення зубних коронок з використанням CAD-CAM технології може бути швидшим та більш ефективним процесом у порівнянні з традиційними методами. Коронки можуть бути виготовлені на верстатах за порівняно короткий термін, що дозволяє скоротити час очікування пацієнта та спростити процес стоматолога.
 • Висока якість та довговічність. Коронки, виготовлені за технологією CAD-CAM, можуть мати високу якість й довговічність. Використання високоякісних стоматологічних матеріалів та точного фрезерування дозволяє створювати коронки з відмінною посадкою та міцністю.
 • Естетичні показники. CAD-CAM технологія дозволяє стоматологам досягати високого рівня естетики в коронках. Програмне забезпечення CAD дозволяє візуалізувати та оптимізувати естетичні аспекти коронки, такі як форма, колір та текстура, що дозволяє досягти природного та привабливого зовнішнього вигляду.
 • Індивідуалізація. Індивідуалізація є однією з важливих переваг коронок, виготовлених за технологією CAD-CAM. Програмне забезпечення CAD дозволяє стоматологам ретельно проєктувати коронки з урахуванням анатомічних особливостей зуба та прикусу пацієнта, а також надає можливість створення коронок з індивідуальними естетичними характеристиками. Використовуючи CAD-CAM технологію, стоматологи можуть візуалізувати та оптимізувати форму, розміри, контактні точки, колір та текстуру коронки, щоб вона максимально відповідала анатомії та естетиці інших зубів пацієнта.
 • Функціональність. З використанням CAD-CAM технології можливе також створення коронок з урахуванням функціональних особливостей зубів пацієнта, таких як особливості прикусу, оклюзія та артикуляція. Це дозволяє досягти оптимальної посадки коронки та її функціональної ефективності, що є важливим аспектом у довгостроковій успішній експлуатації коронок.

Цифрова стоматологія справді революціонізувала процес виготовлення зубних протезів. З використанням комп'ютерних технологій процес виготовлення став більш точним, швидким та зручним для пацієнтів і для лікарів.

Однією з головних переваг цифрової стоматології є можливість виготовлення зубних протезів за один день. Раніше пацієнтам доводилося чекати кілька днів або навіть тижнів, щоб отримати готову протезну конструкцію. Зараз, завдяки автоматизованим процесам, лікар може виконати виміри та моделювання протягом одного прийому, а потім відправити дані до лабораторії для виготовлення протеза. Після цього протез може бути встановлений того ж дня, скорочуючи час очікування пацієнта.

Цифрова стоматологія також дозволяє точніше моделювання зубних конструкцій. З використанням комп'ютерних технологій лікар може створити цифрову модель зубної конструкції, що знижує ймовірність помилок та невідповідностей. Це також дозволяє пацієнту побачити віртуальне зображення свого майбутнього протезу, що допомагає краще візуалізувати результат та внести коригування до реальної конструкції.

Іншим важливим аспектом цифрової стоматології є можливість використання різних матеріалів, таких як кераміка, цирконій та інші для виготовлення зубних протезів. Це дозволяє обирати найбільш відповідний матеріал залежно від потреб пацієнта, що дає більшу гнучкість та якість у виготовленні протезів.

Однак, попри всіх переваг цифрової стоматології, важливо відзначити, що вона не є універсальним рішенням для всіх випадків і потребує певних технічних знань та обладнання. Кожен випадок індивідуальний й рішення вибору методу виготовлення зубних конструкцій має бути засноване на професійній оцінці стоматолога та потреб пацієнта.

У мережі стоматологічних клінік “Са-Ната” все продумано до найдрібніших деталей. Що є дуже важливим – ми постійно вдосконалюємо свої знання та стежимо за світовими тенденціями. Абсолютно кожен наш крок у роботі з пацієнтом продуманий та грамотно спланований.

А наша власна цифрова зуботехнічна лабораторія “Са-Ната Династія”, досвід і цінні знання ортопедів, команда зубних техніків та використання цифрових СAD/CAM технологій й інноваційного обладнання надають нам унікальну можливість виготовляти ортопедичні коронки, вініри та інші конструкції, що ідеально підходять для пацієнтів з різноманітною клінічною ситуацією та особливостями. Конструкції від бренду “Са-Ната” – естетичні, ідеально схожі з природним зубом та неймовірно міцні та довговічні!

Ми бажаємо кожному з Вас, хто хоче здійснити мрію заповітної посмішки, відчути себе впевнено у руках справжніх професіоналів своєї справи!

Поділитися