Цілодобова допомога *

Видалення дитячих молочних зубів

Коли та чому необхідне видалення молочного зуба?

Як правило, молочні зуби випадають самостійно. Це відбувається приблизно із шестирічного віку. Через їх важливу функцію як зачаток майбутніх постійних зубів робляться спроби зберегти молочні зуби у разі карієсу або інших пошкоджень. Однак якщо трапляється, що молочні зуби надто запалені чи зруйновані, коронка молочного зуба часто не може допомогти зберегти зуб. У разі єдиний варіант — видалення молочного зуба. Це необхідно для захисту наступного, постійного зуба від бактерій карієсу та запалення.

Цілком можливо, що захворювання може перенестися на постійний зуб та пошкодити його. Це може призвести до деформації зубів або поломки коріння.


У деяких випадках може навіть статися так, що молочний зуб виявляється щільнішим за звичайний, і тому наступний зуб не може прорізатися. У цьому випадку дитячий стоматолог клініки «СА-НАТА» допоможе виконати видалення молочних зубів у дитини, щоби звільнити місце для постійних. Для проведення екстракції ми застосовуємо комп'ютерну анестезію або видалення зубів дитині уві сні (з використанням медикаментозної седації), щоб ваша дитина не відчувала жодного болю, стресу або дискомфорту в процесі.

Видалення молочних зубів у Києві — крайній захід, який ми проводимо у стоматологічній клініці «СА-НАТА». Молочні зуби у дітей випадають самостійно у процесі природного перетворення на постійні зуби. Але бувають певні клінічні показання їх необхідного видалення.

Видалення молочного зуба – коли це необхідно?

6 важливих причин для екстракції:


- Розвинувся запальний процес та інфекція може поширитися на зачаток постійної одиниці.
– Постійний зуб прорізається, а молочний ще не випав.
- Молочний зуб затримує прорізування постійного зуба або не дозволяє йому прорізатись належним чином.
- Зуб сильно постраждав від пародонтиту, на яснах утворився свищ.
- Сталася серйозна механічна травма, яка не дозволила залишити зуб.
- Молочний зуб, що вагається, наносить дитині дискомфорт і травмує ясна.


Фахівці стоматологічної клініки "СА-НАТА" дбайливо видаляють молочні зуби будь-якої складності. До кожної дитини свій психологічний індивідуальний підхід. Ми дбайливо готуємо малюка до процедури - граємо, знайомимося, знайомимо з новими звуками, інструментами, спілкуємося.

Усі хірургічні процедури проводять у стерильних умовах.

Видалення молочного зуба – рекомендації фахівців мережі клінік «СА-НАТА»

Рекомендації та запобіжні заходи після проведення процедури видалення:


- Міцно прикусити марлевий тампон на півгодини.
- Не слід нічого їсти, доки у роті відчувається місцевий анестетик. Для пиття підходять (мінеральна) вода чи теплий чай. Надалі слід давати дитині легкозасвоювану їжу та по можливості протягом одного-двох днів уникати молочних продуктів.
- Сонячні чи гарячі ванни, шкідливо у перші два дні. Можуть виникнути набряки та кровотечі.
- Будь-який набряк слід зменшити за допомогою холодного компресу. Для цього покладіть кілька шматочків льоду в невеликий рушник або хустку і прикладіть її до зовнішньої сторони щоки (часто міняти). Будьте обережні з холодними компресами з холодильника або морозильної камери: вони можуть спричинити пошкодження шкіри, поки діє місцева анестезія, оскільки сильний холод не відчувається.
- Якщо спеціально не призначено лікарем, полоскання рота спеціальними ополіскувачами не потрібні або навіть шкідливі в даному випадку.
- Слідкуйте, щоб дитина не вставляла пальці або інші предмети в рану після видалення.
- Чистити зуби можна як завжди, але слід уникати області рани протягом трьох-чотирьох днів.


Рекомендації після видалення молочного зуба, ціна якого є цілком доступною, можуть відрізнятися залежно від індивідуального випадку. Зверніться до кваліфікованих дитячих стоматологів клініки «СА-НАТА» для отримання індивідуальних рекомендацій та уточнень. Вони зможуть відповісти на всі запитання та надати докладні вказівки щодо догляду після видалення молочного зуба у вашої дитини.

Поділитися