Цілодобова допомога *

Фрезер Sirona Inlab MC5 та CAD/CAM технологія

Фрезер Sirona Inlab MC5 та CAD/CAM технологія

Протягом 10 років нашої роботи нам вдалося поєднати в одній мережі усі сучасні напрямки світової стоматології. Виходячи з нашого досвіду було прийнято рішення, що посмішка від бренду мережі клінік “Са-Ната” має бути унікальною та створюватися під пильним контролем наших фахівців. А також мати можливість ретельно та самостійно підбирати усі матеріали та обладнання для створення ортопедичних конструкцій.

Тому “Са-Ната” має свою власну цифрову зуботехнічну лабораторію “СА-НАТА Династія”, де зібрано кращу команду зубних техніків - справжніх майстрів своєї справи та художників. У виготовленні ортопедичних конструкцій нашим технікам також допомагає грамотно підібране інноваційне обладнання світового сучасного ринку. Одним із таких наших незамінних помічників є німецький шліфувальний фрезерний верстат Sirona Inlab MC5.

Навіщо потрібен верстат Sirona Inlab MC5?

Для створення індивідуальної ортопедичної коронки спочатку потрібен проєкт – цифрова модель коронки, яка проєктується у спеціальній комп'ютерній програмі. Після цього проєкт затверджується фахівцями та далі змодельована коронка відправляється на фрезерування за допомогою шліфувального апарату Sirona Inlab MC5. За готовою створеною раніше 3D-моделлю зі спеціальної заготівлі фрезер вирізає майбутню коронку.

Функціонал фрезера Sirona Inlab MC5 повністю відповідає потребам сучасної цифрової зуботехнічної лабораторії. За допомогою цього шліфувального верстата нам вдається обробляти вкладки, вініри, коронки з діоксиду цирконію або склокераміки. У тому числі Sirona Inlab MC5 здійснює фрезерування абатментів, мостоподібних і навіть знімних протезів.

Навіщо потрібен верстат Sirona Inlab MC5?

Процес фрезерування майбутньої ортопедичної конструкції відбувається автоматично. За допомогою 3-Д сканера Primescan Sirona а обстеження збираються усі дані про індивідуальну будову щелепи пацієнта та інші необхідні параметри. На комп'ютері створюється індивідуальний проєкт – майбутня ортопедична конструкція. Далі у програмах фрезера задаються необхідні налаштування - завдання, які підходять саме до цього змодельованого проєкту коронки.

Найважливіші параметри режимів фрезерування (траєкторію, діаметр, швидкість, частоту обертання) розраховує комп'ютерна програма. Після цього із заготівлі фрезер випилює майбутню конструкцію.

Діоксид циркон обробляється шляхом сухого фрезерування, після чого проходить процес синтеризації (спікання) у спеціальній печі. І на виході ми отримуємо практично вже готову коронку, яку залишається лише художньо оформити: надати їй кольору та природної текстури.

Також фрезер Sirona Inlab MC5 використовується для фрезерування тимчасових ортопедичних конструкцій. Для таких конструкцій використовується “вологе” фрезерування, тобто із застосуванням води у процесі.

Використання шліфувального верстата фрезерування Sirona Inlab MC5 в процесі створення ортопедичних конструкцій в лабораторії має перевагу точності та значно скорочує термін виготовлення.

Усі процеси, починаючи від отримання наряду і закінчуючи приміркою готової ортопедичної конструкції, тісно взаємопов'язані. Одна ланка не може існувати без іншої. Тому піднімаючи питання фрезерування не можна не згадати про таку сучасну методику, як CAD/CAM - технологія створення коронки.

CAD/CAM – це цифрова методика, яка автоматизує процес створення ортопедичних конструкцій. Завдяки технології CAD/CAM здійснюється моделювання конструкції в електронному форматі. Простою мовою протезування за допомогою CAD/CAM технології це комп'ютерне моделювання майбутньої конструкції та виробництво під управлінням комп'ютера.

Виготовлення ортопедичної коронки за CAD/CAM технологією

Виготовлення ортопедичної коронки за CAD/CAM технологією відбувається у 4 етапи:

  1. Сканування ротової порожнини пацієнта за допомогою інтраорального сканера Primescan Dentspy Sirona. Сканер зчитує інформацію ділянки майбутнього протезування та переводить її у цифрову модель відразу на екран.
  2. Моделювання чи створення проєкту. Завдяки отриманій цифровій 3-Д моделі на комп'ютері фахівець вивчає модель, підбирає варіанти протезування, коригує форму майбутніх коронок, їх рельєф та товщину стінок. На даному етапі надається можливість порівняти початковий та проміжний змодельований результат із пацієнтом та затвердити даний проєкт.
  3. Фрезерування за допомогою шліфувального апарату Sirona Inlab MC5. Створена модель передається на фрезер, задаються всі налаштування й параметри й фрезер обробляє коронку із заготівлі за заданими йому параметрами. Обробка включає в себе: виточування, полірування та шліфування конструкції.
  4. Завершальний етап: спікання (синтеризація) коронки у спеціальній печі, художнє оформлення техніком та приміряння готової конструкції пацієнтом.
Виготовлення ортопедичної коронки за CAD/CAM технологією

Переваги протезування за допомогою CAD/CAM технології:

Переваги протезування за допомогою CAD/CAM технології:
  • Точність та досконалість кінцевого результату
  • Більш оперативний термін виготовлення, оскільки кількість необхідних візитів до ортопеда значно скорочується.
  • Пацієнт має можливість самостійно спостерігати за процесом виготовлення
  • Створення ортопедичних конструкцій будь-якої форми, складності та з будь-якого матеріалу.

У мережі стоматологічних клінік все продумано до найдрібніших деталей і що найголовніше – ми постійно вдосконалюємо свої знання та стежимо за світовими тенденціями! Абсолютно кожен наш крок у роботі з пацієнтом продуманий та грамотно спланований.

Ми бажаємо кожному з вас, хто хоче здійснити мрію заповітної посмішки, відчути себе впевнено у руках справжніх професіоналів своєї справи!

Поділитися