Цілодобова допомога *

Як відбувається імплантація. Етапи дентальної імплантації в «Са-Ната»

Як відбувається імплантація. Етапи дентальної імплантації в «Са-Ната»

Ще ніколи установка імплантату не була такою простою та оперативною. Сучасні методики та технології настільки розвинені в даному напрямку, що імплантація в деяких випадках здійснюється одномоментно та за готовим шаблоном. Багато пацієнтів не можуть зважитися на цю процедуру, тому що бояться ускладнень або через те, що не мають достатньої інформації з приводу того, як відбувається імплантація.

Мережа стоматологічних клінік «Са-Ната» може похвалитися та пишатися своїми фахівцями: хірургами – імплантологами, лікарями Вищої категорії, за плечима яких багаторічний досвід та знання, відпрацьований та підтверджений на багаторічній практиці.

Наші фахівці обирають лише якісні матеріали для роботи з пацієнтами. Тому наша мережа у своїй роботі активно використовує такі системи імплантації: 

  • Корейська система імплантації “Megagen”
  • Німецька імплантаційна система “Ankylos”
  • Швейцарська дентальна система “Straumann”
  • Південно-корейська дентальна система імплантації «Osstem».

З вибором тієї чи іншої системи імплантації Вам допоможе фахівець після детальної діагностики та вивчення Вашої клінічної ситуації. Вибір системи імплантації залежить від показань та виходячи з індивідуальних особливостей організму пацієнта.

Як відбувається процедура встановлення імпланту?

Як відбувається процедура встановлення імпланту?
Перший етап імплантації
  • Підготовка та Діагностика. Для того, щоб грамотно підібрати систему імплантації і скласти план лікування, необхідно детально вивчити індивідуальну ситуацію пацієнта з усіх сторін. На даному етапі здійснюється комп'ютерна рентген-діагностика, за допомогою якої фахівець оцінює можливість встановлення тієї чи іншої імплантаційної системи, стан кісткової тканини та визначає майбутнє розташування штифта (імпланта). А також визначає необхідність проведення додаткових операцій (наприклад, підсадка кісткової тканини, що не вистачає).
    Перед самою установкою імпланта так само необхідна професійна гігієна та повноцінна санація порожнини рота пацієнта.
  • Нарощування кісткової тканини (у разі її нестачі). Чим триваліший час відсутності зубів, тим більша ймовірність фізіологічного процесу зменшення товщини та обсягу кісткової тканини.
    Для встановлення імпланта необхідний достатній обсяг кістки, у разі її нестачі застосовується остеопластика. Остеоплатика – операція зі збільшення кісткової тканини. (*Посилання на окрему статтю з нарощування кісткової тканини/синус-ліфтинг).
    Після проведення цієї процедури має пройти деякий час для того, щоб кісткова тканина прижилася (близько 2-х місяців) і тільки після цього приступати до встановлення імплантату.
  • Знеболення. Використовується місцева анестезія і лише для слизової оболонки. Річ у тому, що після видалення зуба в кістці відсутні нервові закінчення, тому анестезія застосовується тільки для розрізу м'якої тканини – ясен
  • Розріз ясен (за допомогою скальпеля або лазера здійснюється акуратне відшаровування ясна та окістя) та здійснюється оцінка кісткової пропозиції: типу кістки та біотипу ясен для подальшої роботи з ними.
  • Розробка ясен та встановлення імпланту. Імплант встановлюється у заздалегідь підготовлене ложе кістки альвеолярного відростка. Після імплант (штифт) вкручується у підготовлене ложе та встановлюється спеціальна заглушка для захисту імплантату від розростання тканин углиб імпланту.
  • Ушивання ясен. Дана процедура необхідна для успішного загоєння та приживлення імпланту, а також для запобігання появі можливої ​​інфекції.
  • Рентген-контроль. Здійснюється контрольний рентген-знімок вже встановленого імпланту.
Другий етап імплантації
  • Формувач ясен. Через 2-6 місяці, після того, як було встановлено штучне коріння – імплант, хірург-імплантолог переходить до наступного етапу - встановлення формувача в ясна. Для цього необхідно оцінити приживлення раніше встановленого імпланту за допомогою рентген-діагностики та після цього приступити до встановлення формувача. Формувач – це тимчасовий елемент системи імплантації, який забезпечує формування правильного отвору під майбутній абатмент та формування рівних, естетичних ясневих тканин. Для установки формувача здійснюють висічення тканин над встановленим імплантом, вилучення захисної заглушки та вкручування самого формувача. Після цього здійснюється ушивання лунки.

  • Виготовлення коронки та встановлення абатменту. На даному етапі здійснюється 3-Д сканування щелепи, результат якого вирушає до лабораторії «Са-Ната Династія». Виходячи з результату сканування, зубний технік виготовляє індивідуальну протезну конструкцію – коронку. Формувач носитиметься від 7 до 14 днів, потім він замінюється на постійний абатмент. Абатмент – елемент, що з'єднує, на який «сідатиме» майбутня коронка.

  • Встановлення коронки. Після того, як індивідуальна протезна конструкція готова, фахівець встановлює коронкову частину, яка кріпиться на раніше встановлений абатмент.

Складові системи імплантації чимось схожі на конструктор. Система імплантації складається з самого імплантату (штучного кореня), захисної заглушки, тимчасового формувача ясен, постійного абатменту та коронки.Все продумано до дрібниць і сама установка займає небагато часу. В середньому, процедура імплантації одного зуба (установки штифта) займає від 40 до 60 хвилин. Але час процедури може змінюватись від індивідуальної клінічної картини пацієнта.

Контроль та профілактика

Контроль та профілактика. Фахівці мережі «Са-Ната» контролюють не лише всі етапи проведення процедур, а й стан пацієнта після завершення всіх маніпуляцій. Рекомендується також звертатися до фахівця регулярно на огляди і періодично на рентген - діагностику, а також перетримуватися якісної домашньої гігієни.

Рекомендації від фахівців «Са-Ната» після проведення імплантації:

Рекомендації від фахівців «Са-Ната» після проведення імплантації:
  • За наявності дискомфортних відчуттів після проведення операції рекомендується випити болезаспокійливе (не варто вживати препарати, які мають аспірин у складі, це може спровокувати кровотечу). Найкраще проконсультуватися з Вашим лікарем і не вибирати болезаспокійливе самостійно.
  • Перший час харчування має бути м'яким; включити більше рідини до раціону, виключити соломинку в напоях.
  • Рекомендується знизити фізичну активність протягом 10 днів після операції, а також лазні, сауни, басейни та авіаперельоти (все, що може спровокувати підвищення артеріального тиску).
  • Акуратно споліскувати рот (не активно) після кожного прийому їжі водою кімнатної температури або спеціальним розчином, який Вам призначить фахівець.
  • Домашнє чищення зубів спочатку має бути щадним, щоб не пошкодити м'які тканини. Зубна щітка має бути з максимально м'якою щетиною.
  • Виключення куріння та прийому алкогольних напоїв.
  • Намагатися уникати переохолодження та перегріву тіла.
  • Дотримуватись усіх рекомендацій Вашого хірурга-імплантолога.
  • Регулярно відвідувати спеціаліста на контрольний огляд, діагностику та професійну гігієну.

Процедура імплантації у сучасній стоматології відкрила великі можливості, оскільки встановлення імплантату вирішує багато питань та проблем. Оскільки ми живемо у світі інновацій та технологій, що розвиваються і не стоять на місці, не варто боятися цієї процедури. Встановлення імплантату - це операція, але не настільки жахлива і болісна як більшість собі це уявляє. У цьому аспекті найголовніше довіритися справжньому досвідченому професіоналу.

Мережа стоматологічних клінік «Са-Ната» та її команда здійснює імплантаційні операції будь-якої складності вже багато років. Для нас немає невирішених питань та безвихідних ситуацій! Тому Ви можете бути на 1000% упевненими в тому, що Ваша імплантація у кріслі стоматології «Са-Ната» пройде безболісно, ​​оперативно, під повним контролем фахівців та успішним гарантованим результатом!

Дивись також

Поділитися