Внаслідок розмноження бактерій та появи запалення симптоми абсцесу стають помітними досить швидко. Симптоми, викликані утворенням абсцесу, швидко загострюються, тому не відкладайте візит і якнайшвидше зверніться до стоматолога з метою негайного лікування флюсу.
Абсцес зуба найчастіше викликає такі симптоми:
- пульсуючий або проекційний біль навколо зуба;
- цей біль посилюється при їжі, а також при дотику та натисканні на щоку біля гнійника;
- почервоніння та набряклість шкіри;
- висока температура;
- загальне відчуття слабкості;
- утруднення відкриття рота ширше.
Залежно від того, де розташований флюс і наскільки виражені його симптоми, розрізняють три типи таких абсцесів:
- періапікальний;
- підкістковий;
- підслизовий абсцес.
Запальні зміни при періапікальному типі зачіпають тільки пульпу зуба та тканини навколо верхівки кореня. Запалення супроводжується болем при відкушуванні їжі, болем, що іррадіює (проекційний біль, який виникає в одному місці, а відчувається - в іншому) навколо вух та в обличчя, високою чутливістю до тепла, відчуттям «висмикування зуба з лунки» або відчуттям, що зуб розташований надто високо. Крім того, нерідко спостерігається незначне розхитування та зміна кольору зуба (він злегка темніє), а також загальне нездужання та підвищення температури тіла.
Якщо періапікальний флюс не помітити і не розпочати лікування вчасно, він прогресує в наступну стадію - підкістковий. Гнійний абсцес один за одним руйнує шари альвеолярної кістки, поки не досягне окістя. Це зовнішній покрив кістки, який дуже іннервується, що призводить до ще більш сильного відчуття болю. Ця іннервована окістя з часом відшаровується, що посилює біль. Всі симптоми підкісткового абсцесу такі ж, як і при періапікальному, але вони значно виражені.
Для підслизового флюсу характерне попадання гною під слизову оболонку. До його симптомів відносяться: набряк ясен, навколишній хворий зуб, набряк прилеглих тканин та щік, губ, рота та підочноямкової області. Як і у випадку інших абсцесів, тут пацієнт також відчуває нездужання, лихоманку та біль. Іноді абсцес зуба проривається сам собою, що зменшує біль, але не усуває саму проблему.