Цілодобова допомога *

Дитяча стоматологія

Дитяча стоматологія

Для лікування зубів у дітей потрібні не тільки професійні лікарські навички, а й багато інших якостей. До кожного маленького клієнта потрібно підібрати свій емоційний настрій, а для цього необхідно добре розуміти психологію дитини. Дитяча стоматологія не випадково виділена в окрему спеціальність. Це та галузь медицини, де особлива атмосфера в кабіні лікаря і його щирість мають величезне значення.

Найбільш часто зустрічається проблемою в дитячій стоматології, в нашому світі, вважається карієс. Потрібно батькам навчитися зберігати зубки дітей цілими та неушкодженими, а так само при виникненні болю вміти надати першу допомогу. Але найважливішим є профілактика даного захворювання.

Структура емалі, хімічний склад зубів закладається вже у внутрішньоутробному періоді. Так само велику роль відіграє спадковість, захворювання мами, її харчування. Але якщо правильно підійти до питання про збереження дитячих зубів, то карієс буде зовсім не страшний.

Є кілька правил дозволяють знизити ризик появи карієсу

  1. Коли мама виношує дитину, вона повинна почати приймати спеціальні таблетки з вмістом фтору і кальцію. У харчуванні повинні переважати молоко, сир, кефір.
  2. Важливо стежити за гігієною порожнини рота вже у новонародженої дитини. Не можна облизувати соску, дитячі ложки й все те, що дитина може взяти в рот.
  3. Повинно бути правильно організоване харчування в сім'ї. У раціоні повинні бути присутніми кальцій (молоко, йогурт, сир, риба), фтор. Менше солодощів, а більше фруктів, ягід, овочів.
  4. Одне з найважливіших для боротьби з карієсом є його профілактика, а саме, чистка зубів. Їх потрібно чистити якісної зубною щіткою і пастою з вмістом фтору. Чистити зуби необхідно почати з появою перших молочних зубків, необхідно це робити два рази на день: вранці та ввечері. Починати можна з 30 секунд і поступово довести до 2-3 хвилин. Дитина до трьох років пізнає світ через гру, тому і чистку зубів можна, та й потрібно перетворити в гру. Кожну групу зубів чистять по-різному.Передні зубки чистять вертикальними рухами від ясен. Рухи за щічками повинні бути круговими, а зубки зімкнуті. Горизонтальними рухами "вперед-назад" чистять жувальну поверхню зубів. Зсередини, вимітаючими рухами на верх, як "мітелочкою".
  5. Дитячого стоматолога потрібно відвідувати два рази на рік. І якщо карієс все ж з'явився, то для захисту зубика від подальшого пошкодження можна буде використовувати фтористий лак або з'єднання фтористого срібла. Проводиться ця процедура швидко і безболісно
  6. Можна провести запечатування поглиблень (фісури) при появі постійних зубів. Для цього лікар очищає зуб, а потім завдає кисле речовина на борозенки зуба. Потім наноситься герметик і під спеціальною лампою він все запечатує.

Слідкуйте уважно за зубками дітей, і вони будуть радувати вас прекрасної білозубою посмішкою.

Поділитися