Цілодобова допомога *

Лікування зубів уві сні. Медикаментозний сон. Седація у клініці “Са-Ната”

Лікування зубів уві сні. Медикаментозний сон. Седація у клініці “Са-Ната”

Сучасна стоматологія не перестає розвиватися та дивувати. Ми з Вами зараз живемо у розвиненому та технологічному світі, тому більшість із нас розуміє, що не варто боятися болю у стоматологічних процедурах. Адже існує величезний вибір методів знеболювання та сучасна стоматологія спрямована на організацію максимального комфорту для свого пацієнта. Так і мережа стоматологічних клінік “Са-Ната” максимально дбає про свого пацієнта і наше завдання не лише надати високий та професійний рівень стоматологічних якісних послуг, але й створити усі умови для максимального комфортного лікування та проведення маніпуляцій.

Пацієнти усі індивідуальні та нам хотілося б, щоб страх проведення тієї чи іншої процедури не ставали перешкодою перед здійсненням мрії здорової й красивої посмішки. Для нас дуже важливо, щоб з кабінету клініки “Са-Ната” Ви виходили з усмішкою та чудовим настроєм. Клінічні ситуації пацієнтів зустрічаються найрізноманітніші та іноді доводиться вдаватися до досить серйозних операцій. Щоб не травмувати психіку та провести процедуру комфортно, у мережі клінік “Са-Ната” надається така послуга як лікування під седацією (лікування уві сні). Також зустрічаються пацієнти, яким індивідуально показано лікування із застосуванням седації й без неї здійснення лікування неможливе.

Лікування зубів під седацією - сучасний та безпечний метод лікування пацієнта уві сні шляхом внутрішньовенної ін'єкції спеціального седативного препарату, який дозволяє провести стоматологічне лікування чи операцію безболісно, без тривоги та страху. Введення пацієнта в медикаментозний сон здійснюється під повним контролем лікаря-анестезіолога та спеціального апарату, який контролює пульс, тиск та загальний стан пацієнта у процесі перебування у поверхневому сні. Даний метод є безпечним та застосовується також для дітей.

Седація у клініці “Са-Ната” проводиться внутрішньовенно із застосуванням препарату “Пропофол”. Пропофол є унікальним препаратом для ефективного та безпечного проведення анестезії та підходить для проведення процедур тривалістю понад 4-х годин.

Переваги внутрішньовенної седації із пропофолом.

Принцип лікування під седацією в тому, щоб пацієнт заснув, прокинувся, а лікування вже закінчено без тривоги, страху та болю. Внутрішньовенно седація з використанням препарату “Пропофол” перевірена часом та досвідом. За допомогою нього було проведено понад 100 мільйонів операцій, а за розробку препарату Джон Глен отримав Ласкеровську премію за найбезпечніший та найефективніший засіб для внутрішньовенної седації.

 • Плавне введення пацієнта у якісний сон, ідентичний фізіологічному сну. Такий сон відрізняється лише тим, що пацієнт не бачить сновидінь. Але це лише "плюс", адже деякі сни можуть викликати тривожність та занепокоєння.
 • Комфортний та м'який вихід зі стану сну. Дорослий пацієнт або дитина прокидається після проведення процедури з відчуттям відпочинку, в гарному настрої, не відчуваючи при цьому дискомфорту, нудоти або головного болю. Пацієнт прокидається самостійно протягом 15 хвилин після закінчення маніпуляції.
 • Швидке занурення у сон. Сон настає протягом 30-40 секунд після введення препарату внутрішньовенно пацієнту.
 • Надійність та безпека – не викликає алергічних реакцій (за винятком алергії на курячий білок). “Пропофол” можна використовувати для дитячої седації, адже він не викликає побічних дій. Дихання пацієнта під час такого медикаментозного сну самостійне та рівне. “Пропофол” є нетоксичним препаратом і що найголовніше - швидко виводитися з організму. Також цей седативний препарат не впливає на внутрішні органи людини.
 • Унікальність та універсальність препарату. Основа пропофолу являє собою жирову емульсію, яка сприяє зв'язуванню та виведенню з організму токсинів. Завдяки своїй особливій структурі не підвищує артеріальний тиск і не викликає серцебиття. Підходить для частого використання в стоматології та тривалого медикаментозного сну, не надаючи при цьому негативного впливу на організм як у дорослого, так і у дитини. А діапазон дії препарату дозволяє підбирати дозування індивідуально та чітко контролювати свідомість та глибину седації пацієнта.
Переваги внутрішньовенної седації із пропофолом.

Які стоматологічні процедури можна здійснити під седацією?

Які стоматологічні процедури можна здійснити під седацією?
 • Комплексне лікування – коли необхідно за один візит зробити одразу кілька процедур за участю одразу кілька спеціалістів різної спрямованості (наприклад, складне лікування зубів + встановлення імплантів).
 • Процедури з хірургічним втручанням: видалення зубів, імплантація відразу кількох зубів, операції на яснах (пластика), клаптеві операції, синус-ліфтинг тощо.
 • Стоматологічні маніпуляції, які за своєю тривалістю займають понад 2 години.
 • Тривале лікування та операції для дітей: хірургія, пластика ясна/язика/губи тощо. Седацію за допомогою пропофолу дозволяється здійснювати дітям, починаючи з віку 3-х років.

Як відбувається седація – введення пацієнта у стан сну?

 • Перед тим, як розпочати лікування під седацією, пацієнт повинен пройти повноцінне обстеження та попередню консультацію. Фахівець проводить детальну рентгенологічну діагностику, обговорює з пацієнтом усі моменти та нюанси. Може знадобитися здавання певних аналізів в індивідуальному порядку.
 • Процес відбувається у спеціально обладнаному стоматологічному кабінеті та під повним контролем окремого фахівця - анестезіолога. У кабінеті встановлюється спеціальний анестезіологічний моніторинг для контролю життєво-важливих функцій пацієнта, а також спеціальний апарат BIS-моніторингу глибини седації та підтримки оптимального дозування седативної речовини, яка вводиться - Пропофолу. Це необхідно для того, щоб стан поверхневого сну був достатнім, але при цьому - не надлишковим. Анестезіолог підбирає дозу седативної речовини для пацієнта, виходячи з його індивідуальних особливостей організму.
 • Здійснення внутрішньовенної ін'єкції седативного препарату. Пацієнт повноцінно засинає через 35-40 секунд після введення ін'єкції. Якщо пацієнт – дитина, яка сильно переживає та боїться ін'єкцій, місце уколу перед введенням знеболюється спеціальним гелем. До того ж у нас працюють дитячі фахівці, які вміло відволікають дитину таким чином, що вона навіть не помічає, що укол уже зроблено. Все дуже чітко продумано.
 • Стоматологічне лікування чи проведення операції. У процесі здійснення процедур анестезіолог контролює пульс, серцебиття пацієнта та всі інші процеси, що показують загальний стан пацієнта на моніторах спеціального обладнання. У процесі проведення маніпуляцій у кабінеті працює ціла команда фахівців: наприклад, хірург-імплантолог, 1-2 асистенти та анестезіолог.
 • Вихід із медикаментозного сну. Після того, як стоматологічна процедура закінчена, анестезіолог припиняє подачу седативної речовини. Після цього пацієнт прокидається самостійно протягом 10-15 хвилин. Якщо пацієнт - дитина, час пробудження може бути трохи тривалішим. Трапляється, що після припинення подачі седативного, медикаментозний сон дитини плавно переходить у звичайний сон. У такому разі дитину будити не варто. Її або залишають у кабінеті під наглядом фахівця, або переміщують до зони відпочинку під наглядом батьків, щоб дочекатися самостійно пробудження.

Показання для здійснення лікування під седацією:

Показання для здійснення лікування під седацією:
 • Пацієнти зі стоматофобією (страх стоматологічного лікування, присутність тривоги тощо)
 • Підвищений блювотний рефлекс у пацієнта
 • Алергія на місцеві анестетики
 • Нечутливість до місцевої анестезії
 • Великий обсяг проведення необхідних процедур
 • Видалення складних зубів та множинна імплантація
 • Пацієнти з особливими потребами та неврологічними захворюваннями (аутизм, ДЦП, синдром Дауна, епілепсія тощо)
 • За наявності ПА у пацієнта (панічних атак)

Підготовка до медикаментозного сну:

 • За 1-2 тижні до проведення процедури слід утриматися від місць масового скупчення людей, щоб не захворіти, оскільки пацієнт повинен бути здоровим під час проведення процедури.
 • За 4-5 годин до процедури необхідно утриматися від їжі, а за 3 години до візиту - від пиття будь-якої рідини.
 • Одяг пацієнта в день проведення процедури повинен бути комфортним: без тугих манжетів, вільного крою або за розміром.

Седація уві сні – це відсутність болю, дискомфорту, стресу та переживань для Вас та Вашої дитини! Цілком безпечний метод лікування під седацією забезпечить максимально швидке проведення процедури та Ваш відпочинок під час процесу!

Імплантація, дитяче лікування, пластика, видалення зубів, будь-які інші хірургічні операції можна здійснити під седацією у мережі клінік «Са-Ната»! Ви спите, ми працюємо! Професійно, швидко, безболісно та комфортно в мережі клінік “Са-Ната”!

Поділитися