Цілодобова допомога *

Пластика вуздечки верхньої губи дитині

Вуздечка верхньої губи у дітей – які бувають відхилення розвитку?

Вуздечка верхньої та нижньої губи у дітей, також звана підгубною вуздечкою, дозволяє губам підніматися та нахилятися, підтримувати відповідну м'язову напругу і дозволяє жувати та смоктати. Верхня вуздечка - трикутна складка слизової оболонки, що з'єднує внутрішню поверхню верхньої губи з яснами верхньої щелепи (точніше, із зовнішньою поверхнею її альвеолярного відростка). Її ми можемо побачити в дзеркалі, коли піднімаємо губу - це «перемичка», що вростає в ясна над верхніми зубами і ділить верхній переддень рота на праву та ліву частини. Вуздечка верхньої губи може мати різну форму, товщину та місце прикріплення до ясен.

Якщо вона прикріплюється приблизно на 4-6 мм вище міжзубного сосочка (тобто над верхніми зубами), це найбільш доцільна ситуація і саме в такому випадку йдеться про нормальне прикріплення до слизової оболонки або ясен. Однак якщо вона з'єднується із самим міжзубним сосочком (так зване сосочкове прикріплення) або навіть проникає в нього (проникаюче прикріплення), ми маємо справу з пороком розвитку, точніше, з неправильним прикріпленням вуздечки.

Ще одним захворюванням, яке може вражати вуздечку верхньої губи, є її вроджена гіпертрофія, тобто надмірне потовщення, спричинене розростанням сполучної тканини. Візуально гіпертрофована верхня вуздечка - широка та віялоподібна. Іншою аномалією, але набагато менш поширеною, є недостатній розвиток вуздечки верхньої губи або її повна відсутність.

Підрізання верхньої вуздечки у дитини - це хірургічне втручання, необхідне для корекції надмірно короткої, товстої чи неправильно прикріпленої вуздечки.

Вуздечка верхньої губи у дітей – методи лікування патологій.

Неправильно сформована вуздечка губи у дитини може спровокувати:

- проблеми, як при грудному вигодовуванні малюка, так і при штучному - з пляшечки (дитина не може продуктивно смоктати);
- порушення мови в дітей віком;
- діастема – широка щілина між передніми зубами;
- підвищений ризик карієсу та запалення ясен;
- косметичний дефект.

Для проведення пластики вуздечки верхньої губи дитині застосовують різні методики, залежно від віку, стану здоров'я та індивідуальних особливостей дитини. Найпоширеніші методи – це:

- Лазерна пластика – сучасний і безболісний метод, вуздечка розсікається лазерним променем під місцевою анестезією. Переваги цього методу - відсутність крововтрати, швидке загоєння, мінімальний ризик інфекції та ускладнень.
- Електрокоагуляція - вуздечка припікається електричним струмом під місцевою анестезією. Цей метод також забезпечує гемостаз (зупинку кровотечі), але вимагає більш тривалого відновлення і може викликати болючі відчуття.
- Хірургічна операція - класичний метод, вуздечка розрізається ножицями або скальпелем під загальною або місцевою анестезією. Цей метод застосовується у складних випадках, коли перемичка надмірно товста або має аномальне прикріплення. Недоліки цього – наявність кровотечі, шва, рубця і ризику інфекції.

Пластика вуздечки верхньої губи дитині - це досить проста і безпечна процедура, яка займає не більше 15 хвилин.

Вуздечка верхньої губи у дітей – рекомендації фахівців мережі клінік «СА-НАТА»

Після підрізання верхньої вуздечки дитині необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

- обробляти рану антисептиком та застосовувати спецільні мазі, що сприяють загоєнню;
- уникати гарячої, кислої, гострої та твердої їжі протягом кількох днів;
- виконувати спеціальні вправи для розтягування вуздечки та запобігання зрощенню тканин;
- відвідувати спеціаліста для контролю загоєння та оцінювання результату.

Підрізання верхньої вуздечки у дитини – проста і абсолютно безпечна процедура. Але зазвичай вона пов'язана з певними можливими ускладненнями. До них відносяться: незначні больові або дискомфортні відчуття після процедури, лихоманка в рідких випадках, запалення в місці рани, сильна кровотеча та утворення рубців (особливо, коли не виконуються вправи, що рекомендуються лікарем).

Чи можна проводити процедуру для кожного маленького пацієнта? Її не слід проводити малюкам, які страждають на респіраторну інфекцію або мають проблеми зі згортанням крові. В усіх інших випадках процедура показана малюкам за наявністю клінічних показань до проведення.

Запишіться на прийом до одного з наших досвідчених лікарів. Ми знаємо, наскільки важливим є здоров'я вашої дитини, тому зробимо все, щоб процес виконання маніпуляцій був максимально безболісним та комфортним!

Поділитися