Вуздечка верхньої та нижньої губи у дітей, також звана підгубною вуздечкою, дозволяє губам підніматися та нахилятися, підтримувати відповідну м'язову напругу і дозволяє жувати та смоктати. Верхня вуздечка - трикутна складка слизової оболонки, що з'єднує внутрішню поверхню верхньої губи з яснами верхньої щелепи (точніше, із зовнішньою поверхнею її альвеолярного відростка). Її ми можемо побачити в дзеркалі, коли піднімаємо губу - це «перемичка», що вростає в ясна над верхніми зубами і ділить верхній переддень рота на праву та ліву частини. Вуздечка верхньої губи може мати різну форму, товщину та місце прикріплення до ясен.
Якщо вона прикріплюється приблизно на 4-6 мм вище міжзубного сосочка (тобто над верхніми зубами), це найбільш доцільна ситуація і саме в такому випадку йдеться про нормальне прикріплення до слизової оболонки або ясен. Однак якщо вона з'єднується із самим міжзубним сосочком (так зване сосочкове прикріплення) або навіть проникає в нього (проникаюче прикріплення), ми маємо справу з пороком розвитку, точніше, з неправильним прикріпленням вуздечки.
Ще одним захворюванням, яке може вражати вуздечку верхньої губи, є її вроджена гіпертрофія, тобто надмірне потовщення, спричинене розростанням сполучної тканини. Візуально гіпертрофована верхня вуздечка - широка та віялоподібна. Іншою аномалією, але набагато менш поширеною, є недостатній розвиток вуздечки верхньої губи або її повна відсутність.
Підрізання верхньої вуздечки у дитини - це хірургічне втручання, необхідне для корекції надмірно короткої, товстої чи неправильно прикріпленої вуздечки.