Вуздечки язика та губ є природною структурою ротової порожнини. Вони відповідають за стабілізацію поверхні язика та губ і забезпечує:
- рух губ;
- функцію підняття верхньої та нижньої губи;
- підтримку відповідної м'язової напруги;
- процес смоктання та жування.
Коротка вуздечка впливає на неправильний розвиток мови, що призводить до дефектів мови у майбутньому. Щоб вимовити певні звуки, дитина може обмежувати відкривання рота чи здійснювати додаткові, неприродні рухи щелепою через це.
Характерними симптомами аномальної будови вуздечок у порожнині рота є необхідность підрізати вуздечку у дитини, тому що через це виникає:
- ускладнення при смоктанні, ковтанні, жуванні;
- наявність дефекту мови;
- обмеження рухів язика;
- захворювання порожнини рота;
- щілина між зубами - «одиничками».
Ці симптоми в основному пов'язані із занадто короткою вуздечкою. Однак вони можуть поєднуватися з потовщеною вуздечкою та її неправильним розташуванням.
При підозрі на проблеми з вуздечкою у дитини варто звернутися до фахівця, який діагностує причину проблем і порекомендує чи потрібна пластика вуздечки язика дитині.
Прямим показанням до підрізання вуздечки у дітей є наявність діастеми, коли проміжок між зубами становить 2 мм і більше. Ця процедура проводиться під місцевою анестезією і передбачає розрізання мембрани, що з'єднує язик з ротовою порожниною.
Ще одним видом операції на вуздечці язика та губ є пластика вуздечки верхньої та нижньої губи або язика, що полягає у переміщенні неправильно сформованої вуздечки на відповідне місце. Шви, накладені під час процедури розсічення вуздечки, знімаються через 7 днів.