Що таке гнатології?
Цілодобова допомога *

Коли у нас болять зуби, ми відразу ж йдемо до стоматолога в надії швидко усунути причину - вилікувати хворий зуб або зняти запалення в яснах. Однак бувають випадки, коли лікар не виявляє очевидних причин виникнення больових відносин. Але біль-то є! І тоді на допомогу приходить фахівець, добре розбирається в гнатології і розуміє складні причинно-наслідкові зв'язки в нашому організмі.

Що таке гнатології?

Зубощелепна система людини складається з щелепних кісток, м'язів, зв'язок, зубів, мови, скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС) і нервів. Роботу всіх цих органів, а також їх взаємодію між собою і з організмом в цілому вивчає гнатології. Правильне функціонування нашої жувальної системи залежить від стану хребта, від постави, від того, як людина дихає, від багатьох придбаних нами шкідливих звичок.

 

Чим займається фахівець-гнатології і коли потрібно його допомогу?

Гнатології займається дуже важливою справою: визначає причину і ступінь дисфункції зубочелюстного апарату і пропонує шляхи їх усунення. Тут важливо підкреслити, що фахівець-гнатології здатний допомогти пацієнтові при саме дисфункції, тобто, в тому випадку, коли ще відсутні органічні ураження. Серйозніші порушення лікує хірург, а й в таких ситуаціях допомогу гнатології необхідна.

 

Поділитися