Причини виникнення патології
У ротовій порожнині завжди присутній умовно-патогенна мікрофлора. При порушенні балансу мікробіоциноз відбувається її розвиток. Наявність ушкоджень в пародонті є вхідними воротами інфекції. Отже, запалення під зубом викликають:
Джерелом загрози є:
-
неправильно встановлені, застарілі свій термін конструкції;
-
помилки, недотримання правил асептики в процесі протезування;
-
відмова від санації;
-
недотримання правил гігієнічного догляду;
-
наявність в організмі вогнища інфекції;
-
травми, що підвищують рухливість одиниці.
Патологія проявляється характерними симптомами.
Ознаки захворювання
Основним «сигналом» до негайного звернення в стоматологію є біль, яка з різною інтенсивністю з'являється протягом доби. Крім того, людина відчуває:
- дискомфорт при натисканні на коронку;
- посилення больового синдрому при спробі стулити щелепи;
- при наявності гнійного скупчення в підставі кореня біль іррадіює в кістки вилиці, очниці, скроню, ключицю.
- Її характер змінюється від пульсуючого до «прострілюючого»;
- дію температури їжі і пиття;
- відзначається збільшення підщелепних лімфовузлів;
- озноб, слабкість, загальне погіршення стану.
Хронічне запалення зуба симптоми якого дещо відрізняються від гострого, проявляється гнильним запахом з рота, утворенням свищів і інших дефектів поблизу верхівки кореня.
Методи терапії
Лікування коренів зуба проводиться розкриттям його порожнини, чищенням каналів від колишнього герметика і введенням медикаментів з антибактеріальними і протизапальними властивостями. Тільки після санації вогнища, видалення уражених тканин і ексудату, стихання ознак патології проводиться остаточне пломбування каналів. До початку терапії та після неї призначається рентгенографія.
Запалення зуба лікування якого може тривати від кількох днів до кількох тижнів, вимагає ретельного моніторингу. Що залишився вогнище може призвести до тяжких наслідків. Запалення зубів лікування якого в клініці Са-Ната виконують кращі в Києві фахівці, вимагає прийому антибіотиків, анальгетиків. Стратегію терапії та відновного лікування лікар розробляє з урахуванням індивідуальних особливостей.