Цілодобова допомога *

Лікування каналів зуба за допомогою гутаперчі

Лікування каналів зуба за допомогою гутаперчі

Необхідність лікування кореневих каналів зуба трапляється серед пацієнтів досить часто. Ця процедура має велике значення, оскільки дозволяє зберегти зуб на стадії вже присутніх певних захворювань.

Раніше в подібних ситуаціях "проблемні" зуби зазнавали відразу видалення, але зараз завдяки стрімкому розвитку методів та технологій у сфері стоматології, багато зубів можна врятувати та уникнути їх втрати. Саме завдяки мікроскопу, "ювелірному" ендолікуванню та чудо-матеріалу "гутаперча" це стало можливим і доступним у наш час! Але про це трохи згодом.

У яких ситуаціях потрібно лікувати кореневі канали зуба?

 • Зубний біль безпосередньо є ознакою та сигналом запалення, що виникає в пульпі зуба.
 • Сильна чутливість зубів на гаряче та холодне.
 • У процесі жувальних рухів виникає певний дискомфорт.
 • Несвоєчасне лікування карієсу, його запущена стадія та відповідний зубний біль у результаті також сигналізує про проблеми з кореневими каналами.
 • Наявність нестандартних за своєю анатомією розташування кореневих каналів.

Як відбувається лікування кореневих каналів?

 1. Звичайно, все починається з детальної рентген-діагностики для точного визначення кількості, особливостей анатомічного розташування каналів та їх довжини.
 2. Далі слідує ряд певних процедур, спрямованих на обробку та дезінфекцію кореневого каналу. “Робочу ділянку” ізолюють за допомогою коффердама. Після відкритого доступу до пульпи зуба видаляється запалення в кореневому каналі, канал очищується, розширюється при необхідності та формується для подальшого пломбування.
 3. Наступний етап – це безпосередньо пломбування, заповнення каналу. Тут ми з Вами познайомимося з таким чудо-матеріалом як гутаперча. Після герметичного заповнення каналу гутаперчею, встановлюється постійна пломба на зуб за наявності певних показань. Також може здійснюватися керамічна реставрація коронкової частини зуба та  відновлення при необхідності стінок зуба.
Як відбувається лікування кореневих каналів?

Гутаперча - це спеціальний пластичний безпечний для організму матеріал, який виготовляється зі смоли малайського дерева "Перча" і використовується виключно для пломбування кореневих каналів зуба. Даний матеріал не допускає повторного попадання та утворення бактерій у каналі зуба. Слід зазначити, що гутаперча не має нічого спільного з латексними матеріалами й тому не викликає жодних алергічних реакцій у людини. Є абсолютно натуральним за своїм складом матеріалом.

Гутаперча характеризується особливою пластичністю, але при цьому здатна зберігати тверду форму в каналі, не зменшуючись в обсягах з часом. Цей аспект дає гарантований результат заповнення та лікування каналу з перспективою на багато років. Плюс надійність гутаперчі за своїми властивостями унеможливлює факт подальшого переліковування Ваших каналів.

Річ у тому, що при неякісному та неграмотному пломбуванні каналів зуба, можуть утворитися надалі порожнечі, що може привести до виникнення серйозних патологій у верхній частині кореня зуба.Пломбування кореневих каналів саме за допомогою гутаперчі виключає можливість виникнення такої проблеми та забезпечує надійне та герметичне пломбування навіть найважчих місць.

Переваги використання гутаперчі в пломбуванні кореневих каналів:

 • Ефективно ізолює канал від проникнення мікробів та бактерій.
 • Під впливом часу не змінює свого обсягу (не дає усадки), перебуваючи у каналі, не деформується, не окислюється та не розсмоктується.
 • Виключає виникнення в кореневому каналі певних порожнин та повітряних міхурів.
 • Дозволяє надійно запломбувати/заповнити навіть найбільш важкодоступні та звивисті відгалуження та розгалуження мікро-каналів зуба.
 • Виключає можливе випадання пломби.
 • Має видимість і виявлення на рентгенологічному знімку зуба.

Метод гарячої вертикальної конденсації гутаперчі

Фахівці ”Са-Ната” пломбують канали методом гарячої вертикальної конденсації гутаперчі. Завдяки саме такому способу використання гутаперчі надається можливість якісно заповнити навіть дуже нестандартні закривлені та звивисті канали, канали з великою кількістю дрібних додаткових розгалужень та роздвоєння.

Ми обрали саме цей метод гарячої конденсації, щоб абсолютно будь-яке питання, нестандартне та незвичайне, було вирішено на 1000% для нашого пацієнта.

Гаряча вертикальна конденсація гутаперчі – це справжня революція у сфері пломбування кореневих каналів зуба у сфері стоматології. Іншими словами, це введення гутаперчі в канал у розігрітому вигляді під певним тиском, за допомогою спеціального пістолета-інжектора у вертикальному положенні, тим самим заповнюючи абсолютно увесь простір каналу зуба, а також його розгалуження.

Метод гарячої вертикальної конденсації гутаперчі

Матеріал потрапляє при такому способі навіть у ті простори, куди не може потрапити інструмент при обробці каналу механічно. Даний спосіб забезпечує високий рівень герметизації, виключення повторного попадання інфекції в канал.

Філософія мережі клінік “Са-Ната” вже протягом 10 років транслює основну мету нашої роботи: забезпечити кожного нашого пацієнта здоров'ям та красою зубів з результатом на багато років. Виконати все якісно, професійно та грамотно і, звичайно ж, на довго! Тому фахівці Са-Ната працюють виключно передовими методами лікування.

Поділитися