Цілодобова допомога *

Естетика чи функціональність? Вініри чи брекети?

Естетика чи функціональність? Вініри чи брекети?

Перед тим як відповісти на це питання, необхідно спочатку розібратися в важливості естетики та функціональності. Гарна усмішка це звичайно чудово, але який у ній сенс, якщо вона не виконує свою повноцінну функцію?

Усі елементи зубощелепної системи тісно взаємопов'язані між собою, тому одна невелика проблема може спричинити розвиток нової більш масштабної проблеми. Як і фахівець, так і пацієнт повинен чітко розуміти, що до естетики потрібно приступати після відновлення функції та здоров'я зубів в цілому. Усі сфери професійної сучасної стоматології базуються на цьому правилі: спочатку вилікувати зуби, відновити їх функцію, а лише потім приступати до естетичної стоматології. Наприклад, відбілювання зубів неможливо доки не проліковано усі зуби.

Деякі пацієнти помиляються, коли вважають достатнім та вірним встановлювати вініри, не виправляючи попердньо прикус при цьому. Безперечно, встановлення вінірів може вирішити проблеми кривих зубів, але тільки в тому випадку, якщо це 1-2 зуби в неправильному незначному положенні. Якщо у пацієнта неправильний прикус, необхідно спочатку вирішити це ортодонтичне питання, а потім уже розпочати протезування.

Тому грамотний фахівець завжди наполягатиме спочатку на лікуванні зубів, а потім вже буде обговорювати красу та естетику Вашої посмішки. Зверніть на це увагу. Статистика говорить про те, що більшість пацієнтів значно схильні до естетичного питання своєї усмішки та найчастіше ігнорують момент із функціональністю та здоров'ям.

Звичайно, якщо спочатку зайнятися функціональним питанням посмішки, а потім лише естетикою - це займе більше часу, коштів та збільшить кількість маніпуляцій у кріслі стоматолога. Але, як показує практика та багаторічний досвід, саме такий підхід заощаджує Ваші кошти та час у перспективі. Якщо проігнорувати момент здоров'я, встановити "гарні зуби" проблема функціоналу нікуди не подінеться, а лише посилиться та призведе до ускладнень. На виході доведеться повністю переробляти роботу та додатково виправляти ті ускладнення, що виникли. Подумайте, чи потрібно Вам це?

Тому фахівці мережі клінік "Са-Ната" завжди виступають за забезпечення функціональності, а лише потім радять переходити до питання естетики. Краще і грамотніше зробити один раз якісно з результатом на багато років, ніж зробити один-два-три рази, переробляти, лікувати і так до незкінечності.

Функція завжди має стояти першому місці, естетика - на другому. Якщо порушити цей закон, то фахівець із пацієнтом отримають лише посилення функціональних питань, маючи при цьому гарну зовнішню "картинку" зубів. Тому команда професіоналів мережі “Са-Ната” перед вирішенням естетичного питання обов'язково проводять підготовку зубів - лікування.

Щоб зрозуміти і визначитися з підготовкою зубів пацієнта, наприклад перед встановленням вінірів, проводиться точна рентген-діагностика. Без діагностики немає сенсу розпочинати будь-які маніпуляції. Саме завдяки комплексному підходу та якісній діагностиці фахівцям “Са-Ната” вдається детально та професійно оцінити та вивчити клінічну ситуацію пацієнта з усіх її сторін, що існують. А стоматологи різної спрямованості (ортопед, ортодонт, хірург, гнатолог, ендодонтист) можуть винести свій вердикт щодо діагнозу базуючись на знаннях та досвіді своєї конкретної спеціалізації.

Спираючись на сказане вище, варто також враховувати, що дуже важливо зрозуміло й в повному обсязі пояснити пацієнтові “картину” його клінічного випадку. Важливо дати зрозуміти пацієнтові, що для досягнення кінцевого естетичного результату потрібна низка певних дій щодо функціоналу для досягнення бажаної мети.

Маркери, які вказують, що Ви в руках справжнього професіонала:

Маркери, які вказують, що Ви в руках справжнього професіонала:

Ваш стоматолог детально обговорює з Вами такі питання що стосується процесу подальшого лікування:

  1. Функціональність: забезпечення правильного та повноцінного процесу відкушування та пережовування їжі, вплив кінцевого результату на цілісність зубного ряду, чи не буде порушено мовлення, вплив лікування на покращення загального здоров'я пацієнта.
  2. Комфорт: наскільки в результаті встановлена ортопедична конструкція буде зручна у повсякденній експлуатації, чи легко користуватися конструкцією, чи довго треба звикати до встановленої конструкції, який необхідний щоденний догляд за новою посмішкою.
  3. Надійність результату: наскільки надійно конструкція буде закріплена, чи не хитатиметься, випадатиме, відклеюватиметься під час промови чи їжі тощо.
  4. Надання гарантій на виконану роботу: термін придатності роботи, які є рекомендації щодо догляду для довготривалого терміну використання конструкції, через який час буде необхідна заміна або корекція роботи, який є відсоток ймовірності успішного лікування.
  5. Естетичне питання: виконана робота буде помітна, чи не зміниться згодом колір, чи можливо відкоригувати колір/відтінок зубів у разі чого.

Вініри чи брекети?

Повертаючись до питання що ж обрати: "брекети чи вініри" - не варто забувати, що наші зуби це не лише гарна усмішка, на яку оточуючі в першу чергу звертають увагу. Зуби також виконують дуже важливі та життєво необхідні функції для забезпечення та існування нашого організму.

Це питання дуже часто ставлять пацієнти, але воно само по собі не зовсім тактовне. Чому? Тому що брекети та вініри вирішують різного роду завдання та порівнювати ортодонтичну брекет-систему та ортопедичну конструкцію (вініри) – неправильно. Безумовно, у них є спільне: брекети та вініри надають можливість змінити естетику Вашої посмішки. Але принцип їхньої роботи зовсім різний. Вибір залежить безпосередньо від індивідуальної клінічної ситуації пацієнта та його бажаного результату на виході.

Вініри чи брекети?

Брекети здатні зробити ваш зубний ряд рівним, вирішать питання з зубами, що сильно виступають вперед, неправильним нахилом і положенням зубів. Брекет-система здатна виправити прикус, внаслідок чого вона розподіляє правильне та рівномірне навантаження на обидві щелепи та нормалізує навантаження на суглоби.

Вініри, своєю чергою, також можуть виправити нерівність зубів, але якщо вона зовсім легка та незначна – це важливо зрозуміти та взяти до уваги. Проблему із повноцінно неправильним прикусом вініри не вирішать. Вініри також можуть закрити міжзубні проміжки шляхом препарування свого зуба та встановлення накладки необхідної форми.

Вініри та інші ортопедичні конструкції не можна встановлювати за наявності неправильного прикусу та сильної скупченості зубів у пацієнта, оскільки така реставрація не буде довговічною й роботу доведеться переробляти. Це відбувається через те, що встановлені вініри в результаті швидко зіпсуються (сколються) через нерівномірний розподіл навантаження в щелепах та неправильне їх змикання.

Якщо Ви націлені отримати в результаті не тільки гарну, але ще й ідеально здорову, функціональну посмішку з перспективою закріпленого результату на багато років, фахівці мережі “Са-Ната” настійно Вам рекомендують обрати для себе саме комплексний професійний підхід із застосуванням й ортодонтичного, й ортопедичного лікування.

Тому перед здійсненням протезування ми рекомендуємо спочатку виправити прикус - відновити правильну функцію, вилікувати усі зуби і тільки після цього зайнятися естетичною, ортопедичною роботою з Вашою посмішкою. З таким підходом результат Вашої посмішки вийде максимально естетичним і, найголовніше, довговічним!

Поділитися