Цілодобова допомога *

Імплантологія в сучасній стоматологічній медицині

Імплантологія в сучасній стоматологічній медицині

Сучасні технології проникли в усі сфери життя людини, в тому числі й в стоматологію. Сьогодні лікування та протезування є високотехнологічними процесами, які дозволяють відновити рівний і білий ряд зубів навіть після складних захворювань. Все це стало можливо завдяки розвитку імплантології. Фахівці використовують у своїй роботі технології й устаткування, яке робить стоматологію не такою страшною й болючою для пацієнта і комфортною для лікаря. Такі радикальні зміни торкнулися не тільки лікування зубів, але й такої сфери, як протезування. На зміну важким, громіздким «мостами» і знімним протезам - прийшли імпланти.
Сучасна імплантологія включає велику кількість методів протезування. Сьогодні використання протезів та імплантів перетворилося в буденну процедуру завдяки матеріалам і техніці їх виконання. Знімні та незнімні протези стали легше своїх попередників, а імпланти дозволили забути про вічно випадаючи та незручні протези. Стоматологічні послуги подарували пацієнтам комфорт та можливість посміхатися.

Як відбувається імплантація?

Зубний імплант становить собою конструкцію з декількох частин. Основою всієї конструкції є титановий гвинт, який імплантується в щелепних кісток. Ця операція здійснюється лікарем під анестезією. Титановий гвинт імплантується в кісткову тканину щелепи. Титан сумісний з людськими тканинами, а імпланти на його основі добре приживаються. Згодом гвинт зв'язується з кістковою тканиною і являє собою вже міцну основу для коронкової частини. На гвинт одягається абатмент. Ця частина служить кріпленням для самого протеза. Такі конструкції відмінно зарекомендували себе, багато пацієнтів вибирають імплантацію замість знімних протезів і «мостів».

Як відбувається імплантація?
Переваги імплантантів

Переваги імплантантів

Сучасні технології дозволили створити імпланти, які підходять всім за рідкісним винятком. Винятками можуть бути люди, які страждають непереносністю до тих або інших матеріалів і речовин, що використовуються лікарями для відновлення цілісності зубного ряду.
Якщо у пацієнта немає протипоказань, організм нормально функціонує, кісткова тканина досить щільна, а порожнину рота здорова, то лікар приступить до установки імплантів. Після операції пацієнт швидко звикає до протезів. Завдяки тому, що імпланти добре передають зусилля від пережовування їжі на кісткову і м'язову тканини, то кісткові тканини й м'язи ясен НЕ атрофуються і залишаються в тонусі. Крім того, коронки на титанових імплантатах відмінно вписуються в зубний ряд і не виділяються, тобто зберігається природність, яка була до видалення або травми зубів.
Після установки всієї конструкції за порожниною рота потрібно доглядати. Правила догляду зберігаються, як і для здорових зубів - чистка два рази в день, відвідування стоматолога раз на пів року. Завдяки такому підходу імпланти прослужать тривалий час і дозволять посміхатися на весь рот і не відчувати дискомфорт через прогалини в зубному ряду.

Секрет яскравої усмішки - брекети!

Рівні та білі зуби, широка посмішка і впевненість у собі - це праця довгою в кілька місяців. На жаль, мало хто може похвалитися рівними й білими рядами зубів від народження, тому сучасна стоматологія розробила ряд методик і технологій, які дозволяють вирівняти зуби. У цьому процесі використовуються брекет-системи.

Секрет яскравої усмішки - брекети!

Що таке брекети?

Що таке брекети?

У багатьох пацієнтів стоматологічних клінік ці системи асоціюються зі страшними й масивними металевими конструкціями на передніх зубах. Такими вони були пару десятиліть назад, зараз все змінилося. Сьогодні брекети - це компактні та малопомітні замочки, акуратно приклеєні на передню або задню поверхню зубів і з'єднані між собою ортодонтичною дугою. Крім того, система виготовляється не тільки з металу, а й з прозорого пластика, який непомітний на зубах.

Основною метою установки брекет-систем є виправлення прикусу і вирівнювання зубного ряду з максимальною ефективністю. Вони за кілька місяців змінюють положення зубів і аномалії, отримані при прорізуванні постійних зубів.

види брекетів

У сучасній стоматології застосовуються лінгвальні та вестибулярні брекет-системи. Вестибулярні кріпляться на передній поверхні зубів. Лінгвальні - з внутрішньої.

Крім того, брекети виготовляються з різних матеріалів - метал, кераміка, сапфір і пластик. Стоматологи використовують у своїй практиці літагурні системи й безлітагурні.

При виборі систем потрібно орієнтуватися не тільки на фінансовий аспект, а й на ефективність кожного виду брекетів, на їх здатність виправити ту чи іншу аномалію і деформацію. Тому в питанні вибору системи потрібно прислухатися до думки ортодонта.

види брекетів

Як встановлюються брекети?

Як встановлюються брекети?

В першу чергу варто сказати, що брекет-система складається з декількох компонентів - брекети, кільця з замками, ортодонтична дуга, еластичні тяги та літагури. Всі ці складові частини встановлюються на самому початку вирівнювання зубного ряду і знімаються після закінчення процесу.

На кожен зуб клеїться брекет за допомогою спеціального клею. До брекетів прикріплюється ортодонтична дуга і підв'язують до літагурам. На задні й бічні зуби встановлюються кільця з замками.

Вся ця конструкція «працює» над випрямленням зубів на нижній і верхній щелепах, рідко встановлюються брекети на одну з щелеп. Виняток становлять випадки, коли потрібно комбінувати брекети з різних типів - на верхню встановлюють естетичні системи з напівпрозорого пластика, а на нижню звичайні.

Таким чином, брекет-система є найкращим способом створити рівну і красиву посмішку на все життя.

лікування каналів

Як тільки з'явилася біль або зуб став реагувати на холодні та гарячі страви, потрібно негайно відвідати стоматолога. Лікування зубних каналів в сучасній стоматології проводиться під місцевою анестезією.

 


Діагностика пульпіту і перевірка результатів роботи лікаря по пломбування каналів зуба проводиться із застосуванням рентгенологічного обладнання. На теперішній день стоматологи навчилися зберігати такі зуби на кілька років вірної служби своєму власникові. Тому лікування зубних каналів допомагає врятувати зуб від остаточного руйнування і видалення.

лікування каналів

Пульпіт

Діагноз пульпіт ставиться, в разі якщо запальний процес торкнувся чутливої ​​частини зуба, пульпи. У каналах зуба запалюються навколишні тканини й нерви, що призводить до больових відчуттів. Причиною запального процесу є карієс, який не був вилікуваний раніше або ж повторне запалення, що виникає після лікування.

Пульпіт характеризується болем. Вона може бути постійною, а може з'являтися після механічного або температурного впливу. Лікування цього процесу полягає у видаленні запалених і уражених тканин зуба з каналів і їх пломбування.

Ще однією причиною для видалення нервів є періодонтит. Він являє собою запальний процес, що вражає верхню частину коренів зуба. Періодонтит проявляється різким болем, що виникає без будь-яких причин.

Доведеться чистити канали зуба і в разі необхідності протезування. Коронка або інші методи відновлення пошкодженого зуба вимагають усунення тканин пульпи і їх ретельного пломбування. На жаль, сучасна стоматологія не у всіх випадках здатна зберегти «рідний» зуб. При сильному ураженні періодонта, при сильному руйнуванні або вертикальному переломі лікування каналів не доцільно.

Типова схема лікування передбачає очищення каналів, розширення і формування зубних каналів, а потім пломбування. Після видалення запалених тканин канали заповнюються ліками, а потім лікар пломбує їх. Після цього стоматолог проводить відновлення зуба за допомогою сучасних пломбувальних матеріалів.

Якщо у Вас виникла зубний біль або підозра на проблему з зубом - негайно звертайтеся до наших професійних фахівців! Ми допоможемо Вам в найкоротші терміни.

Просто і доступно про стоматологію

Поділитися