Цілодобова допомога *

Щоденні звички для здоров'я зубів

Щоденні звички для здоров'я зубів

Досить часто ті пацієнти, які відповідально ставляться до здоров'я своїх зубів, задають подібні запитання: “Як я можу зберегти здоров'я своїх зубів”? "Що потрібно робити для того, щоб мої зуби якомога довше залишалися здоровими та гарними?" і тому подібне.

Наші фахівці мережі клінік “Са-Ната” зібрали для Вас дуже корисні поради на кожен день, які допоможуть Вам продовжити здоров'я та красу посмішки.

Які щоденні прості навички допоможуть Вам зберегти зуби здоровими?

  • Перше банальне і всім відоме правило - не нехтувати чисткою зубів вранці та ввечері. Скупчення бактерій протягом дня та ночі може вплинути на виникнення небажаного нальоту та надалі – карієсу. Крім регулярності Ваше домашнє чищення зубів має бути ретельним і якісним.

  • Зубна щітка повинна бути певною жорсткості, що індивідуально підходить саме для Вас. У підборі індивідуальних засобів гігієни для чищення ротової порожнини допоможе фахівець. Також важливо вміти правильно чистити зуби та грамотно підбирати індивідуальні засоби гігієни. У цьому Вам допоможуть наші пародонтологи та гігієністи. Виходячи з Ваших індивідуальних особливостей організму та способу життя, фахівці "Са-Ната" підберуть для Вас необхідну за рівнем жорсткості щітку, потрібного складу зубну пасту, при необхідності - додаткові йоржики та зубну нитку. У тому числі проведуть для Вас урок гігієни, щоб удосконалити Ваше домашнє чищення.

Які щоденні прості навички допоможуть Вам зберегти зуби здоровими?
  • Зубочистки можуть значно нашкодити зубам, особливо яснам. Замість зубочистки використовуйте після їжі флос (зубну нитку) або іригатор. Нижче у цій статті ми докладно розберемо шкідливі звички для зубів.

  • Візьміть собі за правило після кожного прийому їжі полоскати рот спеціальним ополіскувачем або звичайною водою. Таким чином, можна уникнути скупчення нальоту та залишків їжі. Також буде не зайвим після їжі пожувати жувальну гумку, але не більше 2-х хвилин. Жувальна гумка після їжі прибере залишки з зубів і збільшить слиновиділення, тим самим зменшить скупчення нальоту.

  • Є ціла низка корисних продуктів для зубів, тому намагайтеся включати їх у свій раціон. До таких належать: яблука, зелень, гарбуз, сир, цибуля, груша, риба, морква. Для підтримки кислотно-лужного балансу в роті перед їжею з'їжте шматочок сиру. Він також містить багато кальцію, що добре для зубів. Вживання жорстких овочів та фруктів забезпечує гарний масаж ясен та очищення зубів від нальоту. Крім того, вони містять багато корисних мікроелементів. Існують також і ті продукті, які руйнують зуби.

  • Якщо ви дуже любите десерти і неспроможні собі відмовити чи обмежити у цьому, візьміть за звичку запивати солодкі продукти (торти, цукерки, печиво) несолодким чаєм. Така звичка може значно знизити негативний вплив солодощів. Чай змиває цукор з емалі, не даючи бактеріям розмножуватися.

  • Пити чисту воду – корисна звичка у всіх аспектах. До того ж зневоднення призводить до недостатнього слиновиділення. Адже саме слина омиває ротову порожнину, допомагаючи очищати зуби від нальоту.

  • Уникайте перепадів температур. Вживання спочатку холодних продуктів, а за ними одразу гарячих або, навпаки, негативно впливає на стан емалі. На емалі виникають тріщини, у які миттєво потрапляють шкідливі бактерії. Наприклад, така улюблена багатьом кава або теплий шоколадний фондан з морозивом аж ніяк не є корисною звичкою для зубів.

  • Візьміть собі також за правило якщо й вживати газовані напої, то тільки через трубочку. Хоча в ідеалі наші фахівці рекомендують виключити солодкі газовані напої із раціону, оскільки вони згубно впливають на здоров'я зубів. Свіжі соки теж рекомендується пити саме через трубочку. У таких соках досить кисле середовище. Трубочка допомагає вберегти зуби від її дії. Також після вживання таких напоїв найкраще  це прополоскати рота чистою водою. У газованих напоях міститься ортофосфорна кислота. Ця речовина позбавляє емаль мінеральних речовин, що надають їй міцності. Після впливу кислоти в емалі з'являються мікропори та вона стає схожою на пористу губку, в яку легко проникають хвороботворні мікроби і бактерії.

  • Відмовтеся від дієт. Харчування має бути повноцінним і містити білки, жири, вуглеводи, вітаміни та необхідні для організму мінерали, наприклад, кальцій, який необхідний для здоров'я зубів. Дієти з інтернету для зниження ваги обмежують кількість поживних речовин та вітамінів. Тривалі монодієти шкідливі саме тому. Краще дотримуватися правильного харчування, що включає свіжі овочі та фрукти, білкові продукти та клітковину.

  • Гарна звичка для зубів – уникати механічних пошкоджень. Багато хто гризуть насіння зубами і це загрожує виникненням клиноподібних дефектів на ріжучій поверхні зубів. Не можна відкривати зубами пляшки, банки, пластикові кришки. Через це виникають відколи емалі. Також бажано позбутися звички жувати ручки, олівці, дужки окулярів тощо.

  • І "вишенька на торті", щоб здивувати Вас: не поспішайте чистити зуби відразу після їжі. Це одна з найгірших дій, яку ви можете зробити зі своїми зубами. Коли вживаєте кислі та солодкі продукти та напої, вони залишають частину кислоти та цукру на поверхні зубів. Коли Ви відразу після цього чистите зуби, ваша зубна щітка буквально розтирає кислоту та цукор по поверхні зубів. Оскільки ці речовини пом'якшують емаль, Ви подразнюєте ослаблену емаль. Замість того, щоб відразу чистити зуби, зачекайте не менше 30 хвилин. За цей час зубна емаль очиститься і повернеться до норми.

2 золоті та основоположні правила

Ну і звичайно 2 золоті та основоположні правила з метою підтримки здоров'я Ваших зубів це:

  1. Регулярне відвідування стоматолога на контрольному огляді.Обов'язковим є відвідування стоматолога щонайменше раз на пів року. Лікар зможе помітити зміни, що свідчать про початок патології. Наприклад, карієс на початковій стадії зовсім непомітний, але фахівець виявить його за допомогою інструментів та призначить своєчасне лікування. Багато захворювань можна було б уникнути, якщо діагностувати їх на самому початку.
  2. Регулярна професійна гігієна у спеціаліста. Обов'язкова процедура для кожного – гігієнічне чищення зубів за допомогою ультразвуку та абразивної пасти. Таким чином, зубний камінь видаляється, в якому розмножуються бактерії, очищаються міжзубні проміжки, а зуби стають світлішими на 2-3 тони. Особливо ця рекомендація стосується любителів чаю та кави, а також курців, чиї зуби страждають сильніше за темний наліт. Після професійного чищення стоматолог також проведе ремінералізуючу терапію: обробить зуби складом, що містить корисні елементи: кальцій, фтор, фосфати та інші. Вони зміцнюють емаль і перешкоджають утворенню нальоту.
2 золоті та основоположні правила

Не полінуйтеся приділити хоча б 5 хвилин на день для здоров'я своїх зубів, подбайте про це, впровадьте ці прості щоденні звички у свій план на день і Ви зможете уникнути проблем та складних маніпуляцій із зубами у майбутньому.

З корисними звичками та рекомендаціями на кожен день ми розібралися. Давайте насамкінець розберемо Ваші звички, які шкодять зубам. Таким чином Ви звернете на них увагу та зможете виключити їх для краси та здоров'я Вашої посмішки.

Як ми шкодимо щодня нашим зубам?

Як ми шкодимо щодня нашим зубам?

Наші терапевти «Са-Ната» зібрали для Вас цілу низку шкідливих звичок, які Ви робите «на автоматі».

  • Вода із лимоном. Звичка починати свій день зі склянки води з лимоном загалом має місце бути. Про цю “кричать” усі блоги про корисне харчування та нутриціологію, модні жіночі журнали та тренера. Але якщо розглядати цю звичку щодо здоров'я наших зубів – ідея насправді не найкраща. Лимонний напій містить кисле середовище, отже є причиною руйнування емалі зуба. Альтернативним рішенням буде випивати склянку теплої води зранку натще, якщо Ви хочете запустити роботу кишківника і покращити обмін речовин, але при цьому не нашкодивши Вашим зубам.

  • «Мені б щось пожувати». Проблема полягає в тому, що коли ми постійно щось їмо, перекушуємо (особливо солодким) – бактерії у роті утворюють кислоту, що сприяє розвитку карієсу. Якщо жувати постійно, слина не встигає виконати захисну функцію. Така звичка спостерігається у тих людей, які працюють в офісі та мають досить рутинну роботу. Спробуйте змінити фокус своєї уваги. Можна, наприклад, робити невеликі паузи "п'ятихвилинки": випити склянку води і зробити легку зарядку від сидячого положення в роботі. І поставі корисно, і зубам шкодити не будете.
  • Куріння. Найочевидніша звичка (ні для кого не секрет) – це куріння. Куріння забарвлює зуби, викликає неприємний запах з рота та захворювання ясен. Зверніть увагу, що куріння вже стало не модним і викликає неприязнь. Як мінімум варто відмовитися від такої шкідливої звички на благо краси та здоров'я своїм зубам. 

  • "Гризун". Зізнайтеся, любите погризти ручку чи олівець під час роботи чи під час розмови телефоном? А щодо поліетиленової пачки? Як часто відкриваєте пачку чи пакет зубами, щоб було швидше? А скільки любителів погризти нігті… усі ці шкідливі звички так само згубно впливають на здоров'я наших зубів.

  • «Перестарався...!» Щоденне ретельне чищення зубів вранці та ввечері дійсно працює на благо зубів. Але все має бути в міру. Надмірна старанність: натискання  на щітку або надто інтенсивне і часте чищення може зашкодити. Подібні дії можуть призвести до передчасного зношування (стирання) емалі та пошкодження ясен, що своєю чергою обернеться підвищеною чутливістю зубів.

Тепер Ви знаєте над чим слід попрацювати і яких шкідливих щоденних звичок слід позбутися заради здоров'я Ваших зубів. Будьте здорові!

Поділитися