Цілодобова допомога *

Як встановлюється ортопедична коронка на зуб?

Ортопедична коронка на зуб - це зубна протезна конструкція, яка одягається на частину зуба, що залишилася після видалення ураженої частини або при значному його пошкодженні. Коронка дозволяє відновити форму, функцію та естетику зуба.

Процедура встановлення ортопедичної коронки зазвичай відбувається у кілька етапів. Спочатку зуб готується шляхом видалення пошкодженої його частини, потім зубна коронка створюється у нашій цифровій лабораторії “Са-Ната Династія” на основі 3-Д сканування. Коронка може бути виготовлена з різних матеріалів, таких як кераміка або діоксид цирконію. Після виготовлення коронка встановлюється на зуб і за необхідності підганяється та фіксується на постійній основі. 

Як встановлюється ортопедична коронка на зуб?

Важливо, що нова коронка встановлюється виключно на здоровий зуб, тобто перед встановленням його необхідно продіагностувати та пролікувати у разі потреби. Сам процес встановлення ортопедичної коронки є безболісним і зазвичай здійснюється за допомогою місцевої анестезії.

Етапи процесу встановлення ортопедичної коронки на зуб:

Етапи процесу встановлення ортопедичної коронки на зуб:
  • Збір анамнезу. Як і будь-яка інша стоматологічна процедура, встановлення коронки починається з професійного огляду та консультації з фахівцем. Стоматолог-ортопед здійснює детальну діагностику – рентген, який дозволяє якісно вивчити й оцінити клінічну картину пацієнта та підібрати правильні шляхи вирішення проблематики. Після отриманої продіагностованої інформації складається подальший план лікування, який може включати не тільки ортопедичне лікування, але й терапевтичне. Це має місце бути через те, що для встановлення коронки необхідно провести ряд певних підготовчих робіт із зубом.
  • Підготовка до встановлення. Проведення професійної гігієни порожнини рота у пародонтолога, гігієніста або терапевта з метою видалення зубного нальоту і сформованого зубного каменю.
  • Санація ротової порожнини. Виявлення проблемних зубів: які підлягають терапевтичному лікуванню, а які - видаленню. Здійснення лікування карієсу, пародонтологічних маніпуляцій, хірургічних та ендолікування каналів або коренів зубів. Не можна встановлювати коронку на зуб у порожнину рота, де не була здійснена попередня санація!
  • Вибір матеріалу майбутньої коронки. Індивідуальний підбір матеріалу, з якого виготовлятиметься коронка для пацієнта. Матеріал коронки повинен максимально підходити пацієнту в естетичному та функціональному плані, враховуючи його клінічну ситуацію та усі індивідуальні показання.
  • Вибір кольору коронки. Вибір кольору майбутньої ортопедичної коронки на зуб відбувається за допомогою застосування спеціального пристрою - шкали Vita. З кольором за протоколом потрібно визначатися саме тоді, коли здійснено повноцінне професійне чищення зубів. Визначення кольору коронки на зуб - це важливий етап процесу встановлення коронки, оскільки він повинен не відрізнятися від решти інших зубів і надавати природного вигляду усієї посмішці. Є невеликий нюанс у цьому процесі: якщо зуб нездоровий, дентин зуба може змінити колір емалі і тоді встановлена коронка відрізнятиметься від інших зубів посмішки. Або навпаки: інші нездорові зуби поруч змінять свій колір та будуть значно відрізнятися від штучної ортопедичної коронки. Тому дуже важливо спочатку пролікувати всі зуби, а потім вже встановлювати коронку. 
  • Обробка зуба під коронку. Обробка (препарування) зуба - надання зубу необхідної форми, на яку щільно і міцно "сідатиме" майбутня коронка. Вона має якісно зафіксуватися на зубі, тому під кожен матеріал коронки є своя необхідна обробка зуба, оскільки та чи інша коронка має свою індивідуальну товщину. Перед встановленням цирконієвої коронки необхідність препарування (обробки) зуба становить 1мм тканин, під керамічну – від 0.5 мм до 1 мм. Якщо зуб не депульповано, то для його обробки застосовується місцева анестезія для зручного проведення процедури. Мета препарування зуба під коронку - отримання на виході куксової бази зуба (кукси зуба), на яку щільно і надійно кріпиться ортопедична коронка.
  • Виготовлення коронки. Для того, щоб індивідуально виготовити коронку в нашій лабораторії, робиться 3-Д сканування щелепи за допомогою 3-Д сканера Sirona або окремого необхідного зуба. За цим сканом у нашій зуботехнічній лабораторії техніки виготовлятимуть індивідуальну ортопедичну конструкцію. Саме від різновиду матеріалу коронки, що виготовляється, залежить термін процесу її виготовлення. У період очікування для адаптації та коригування пацієнту встановлюють тимчасову коронку з пластмаси.
  • Примірка та фіксація коронки. Після того, як коронка готова, потрібно обов'язково здійснити її примірку перед фіксацією. У процесі такого прийому фахівцем оцінюється щільність прилягання (усадки) коронки на куксу зуба. Якщо пацієнт не відчуває певного дискомфорту, коронку фіксують на зуб. Також можлива й тимчасова фіксація готової ортопедичної коронки з метою «тест-драйву» коронки на 3-4 тижні. Якщо в даному проміжку часу не виявлено жодних нюансів щодо комфорту експлуатації коронки, її фіксують пацієнту на постійну основу. Цей етап є завершальним у процесі установки ортопедичної конструкції.

*Важливо пам'ятати, що процедура встановлення коронки на зуб може відрізнятися залежно від індивідуальних особливостей пацієнта та стану зубів. Тому завжди слід обговорювати всі деталі процедури зі своїм лікарем-стоматологом.

Як виготовляється ортопедична коронка:

Як виготовляється ортопедична коронка:

Пару тез про те, як саме виготовляється ортопедична коронка:

  • Отримання наряду. Після того, як лікар «відсканував» пацієнта, він відправляє скани до кейс-центру, після чого наші техніки отримують спеціальний наряд, де детально описано вид роботи («технічне завдання» іншими словами).
  • Проєкт та фрезерування. Далі створюється та проєктується дизайн у спеціальній комп'ютерній програмі Exocad. Наступний крок: ставимо коронки на фрезерування залежно від матеріалу.
  • Синтеризація (спікання коронки). Після фрезерування поміщаємо випиляні заготівлі коронки у спеціальну пічку для синтеризації. 
  • Обробка та фарбування. Це повністю ручна робота, яку виконує зубний технік у лабораторії. Під час обробки створюється природний блиск і надається природна структура поверхні зуба. Фарбування схоже на процес написання картини художником. Спеціальними фарбами технік надає коронці природних переливів, відтінків та тіней. 
  • Перевірка та здавання роботи. Крайнім етапом є перевірка по посадці та здачі вже готової роботи. Примірка після завершення виготовлення коронки є обов'язковою. На даному етапі можуть бути внесені деякі корективи для доведення результату до ідеалу та максимальної зручності для пацієнта.

Не варто забувати, що ортопедична стоматологія це не тільки про естетичне протезування, а й про забезпечення жувальної функції зуба. Ну а щодо її естетичного спрямування, безумовно завдяки сучасним методикам і матеріалам вдається відновити цілісність зубного ряду, включаючи індивідуальний підбір кольору, форми, текстури, розміру і навіть положення зуба в ряду.

Сучасна стоматологія надає широкий спектр вибору матеріалу та різноманітні способи виконання ортопедичної коронки. Неабиякою перевагою є те, що клініка має свою власну лабораторію з виготовлення ортопедичних конструкцій. Це дозволяє обирати самостійно матеріали для виготовлення, контролювати кожен процес створення, а також можливість доведення результату до 100% ідеалу. 

Вже майже 11 років ми здійснюємо заповітні мрії наших пацієнтів мати гарну та здорову усмішку як з обкладинки журналу! На нашому рахунку вже понад 60 000 пацієнтів, які обирають “СА-НАТА” та довіряють свої посмішки. А своя власна цифрова зуботехнічна лабораторія надає нашій команді унікальні можливості створювати ортопедичні конструкції будь-якої складності з якісних та довговічних матеріалів: циркону та кераміки. Коли Ви в “СА-НАТА” – Ви у надійних руках справжніх знавців своєї справи!

Поділитися