Цілодобова допомога *

Наскільки небезпечною є довга відсутність зубів?

Наскільки небезпечною є довга відсутність зубів?

Дуже великий відсоток пацієнтів стикається з необхідністю видалення зубів. Нерегулярні відвідування стоматолога, травми, помилки лікування недостатньо кваліфікованого спеціаліста та багато іншого є основними причинами втрати зубів.

Найпоширеніші причини втрати зубів:

  • Захворювання пародонту. Це можуть бути запальні процеси в тканинах пародонту, різні інфекції, які можуть бути викликані вчасно невилікуваним пульпітом. Також такі процеси можуть виникнути внаслідок неякісного пломбування каналів зуба.
  • Запущені стадії карієсу. Поразка зуба карієсом одна із найпоширеніших причин втрати зуба. Карієс здатний стрімко руйнувати тканини зуба, ушкоджуючи при цьому нерв. Щоб не допустити карієсу дуже важливо здійснювати якісну та регулярну домашню гігієну, не ігнорувати профілактичні огляди у стоматолога, раз на 3-6 місяців здійснювати професійне чищення ротової порожнини у спеціаліста і не нехтувати своєчасними візитами.
Найпоширеніші причини втрати зубів:
  • Механічні травми. На жаль, часто зустрічаються ситуації, коли пацієнт не помічає пошкодження зуба після удару (травми). Наприклад, перелом кореня зуба може довгий час не подавати жодних сигналів, але через певний час він таки дасть про себе знати, адже згодом у тканинах вже утворюється значна інфекція. Тому важливо обстежитись після будь-яких травм. Слідкуйте за цим.
  • Захворювання, пов'язані з проблемами обміну речовин в організмі. Здоров'я всього нашого організму повністю впливає на здоров'я зубів. При багатьох захворюваннях найчастіше порушується обмін кальцію та калію, в результаті тканини зуба руйнуються, розхитуються, слабшають та випадають. Тому, щоб не допустити такого результату, важливо стежити за загальним здоров'ям організму.
  • Недостатній та неякісний догляд за зубами та порожниною рота. За світовою статистикою більшість людей неправильно чистять зуби. Тобто недостатньо за часом, чистять зуби щіткою невідповідної жорсткості, не використовують зубну нитку та йоржики, здійснюють неправильні рухи щіткою, що травмують тощо. Щоб виправити цей момент потрібно звернутися до терапевта, пародонтолога або гігієніста - фахівець покаже й розповість яким чином потрібно виконувати домашню гігієну та грамотно підбере індивідуально для Вас засоби гігієни за зубами та порожниною рота.
  • Порушене неправильне харчування та спосіб життя (наприклад, куріння). Надмірне вживання солодкої їжі, контрастний прийом гарячого та холодного, вживання алкоголю згубно позначається на здоров'ї зубів. Куріння, у тому числі, призводить до проблем із зубами. Тому якщо у Вашому житті є такі звички, рекомендується позбутися їх якщо Ви бажаєте мати здорові зуби та уникнути подальшої втрати зубів.

Часта і найпоширеніша помилка пацієнтів після видалення або втрати зубів: вони не поспішають відновлювати дефект, що утворився, при цьому не підозрюючи про негативні наслідки цього. Більшість міркують таким чином: "немає зуба, немає проблем", але це невірний підхід, який може понести за собою значні ускладнення. Розберемося детальніше у кожному аспекті цієї тематики.

Найбільшим і вагомим є важливість відновлення Вашої жувальної діяльності. Не варто забувати про те, що зуби це не просто гарна усмішка, це ще й функція забезпечення харчування. Детальніше про функціональність та естетику зубів 

Причини, чому потрібно якнайшвидше відновлювати жувальну ефективність:

  • Проблеми із травленням. При тривалій відсутності жувальних зубів їжа подрібнюється погано й недостатньо просочується слиною. Тому шлунку доводиться виготовляти більше соляної кислоти, що підвищує ризик розвитку гастриту. Тобто, відсутність зубів понесе за собою результат не тільки відсутності неестетичної посмішки, але ще й серйозних проблем з організмом в цілому. Якщо для Вас не така важлива зовнішня проблематика, подумайте трохи масштабніше: чи потрібні Вам ще додаткові проблеми зі здоров'ям?
  • Підвищене навантаження на сусідні зуби. Якщо пацієнт тривалий час не відновлює втрачені зуби, навантаження на зубний ряд розподілятиметься нерівномірно. Як наслідок підвищиться стирання емалі та зросте ризик утворення карієсу. У таких пацієнтів зуби руйнуються дуже швидко. Йдеться про те, що проблема вже втрачених зубів пошириться й на інші (поки що) здорові зубні одиниці. Але незабаром і це питання стане у Вас "на порядку денному", тому так важливо не зловживати довгою відсутністю зубів.
Причини, чому потрібно якнайшвидше відновлювати жувальну ефективність:
  • Розвиток стоматологічних ускладнень. Сусідні зуби є опорою один одному і коли зникає хоча б один зуб, поступово зубний ряд починає зміщуватися. Не просто так при ортодонтичному лікуванні рекомендується видалення 8-х зубів, адже для руху їм необхідне місце та простір. Тут схожий принцип, лише питання полягає у правильному та неправильному русі. За тривалої відсутності втрачених зубів, інші стають рухливими та з-поміж них утворюються проміжки, у яких накопичуються залишки їжі та бактерії. Це призводять до зміни прикусу та підвищення ризику розвитку таких захворювань, як пародонтит, гінгівіт, стоматит тощо.
  • Кісткові тканини атрофуються. Нерівномірне жувальне навантаження призводить з часом до атрофії кісткової тканини, тобто її обсягу стає недостатньо для встановлення імпланту. Тому доводиться застосовувати складні та дорогі методи кісткової пластики, наприклад синус-ліфтинг. Даний аспект говорить про те, що імплантацію бажано здійснювати своєчасно, адже чим більше зуб буде відсутній, тим складніше і проблематичніше буде відбуватися встановлення імпланту. Безумовно, воно можливе і реальне буде в будь-якому випадку, але момент із недостатньою кістковою тканиною доведеться вирішувати.
  • Естетика. За відсутності фронтальної групи зубів страждає мова, порушується дикція і навіть змінюється зовнішній вигляд пацієнта. Зубний ряд є опорою для м'яких тканин обличчя. Коли зуби відсутні довго, з'являються обвислі щоки, асиметрія обличчя, мімічні зморшки та змінюються риси обличчя в цілому. Все це призводить до психологічних проблем, замкнутості, невпевненості в собі, страху з'являтися на людях, відсутності бажання посміхатися, сміятися та радіти. Чим довше існує дефект, тим більше виявляються дані проблеми.

Виходячи з цього, до питання довгої відсутності зубів варто поставитись відповідально, серйозно та з розумінням. Адже, як ми визначили, відсутні зуби протягом тривалого періоду часу позначаються на багатьох сферах нашого життя, впливають на неї цілком і можуть принести додаткові проблеми зі здоров'ям.

У цьому Вам допоможе своєчасний візит до фахівця на огляд та консультацію. Нагадуємо Вам, що консультація та огляд у наших хірургів-імплантологів та ортопедів – безкоштовні, тому не зволікайте та скористайтеся даною можливістю! Спеціаліст мережі клінік “Са-Ната” детально та уважно вивчить Вашу клінічну ситуацію та підбере грамотні та ефективні шляхи її вирішення!

Відсутність зубних одиниць у сучасній стоматології вирішуються шляхом протезування на знімних/незнімних конструкціях та, звичайно ж, шляхом встановлення імплантату. Вид протезування, який підходить саме у Вашому індивідуальному випадку, підбирається професійно з фахівцем виходячи з результатів діагностики та загального обстеження. А комплексний індивідуальний підхід до кожного пацієнта у мережі клінік “Са-Ната” дозволяє вивчити ситуацію з усіх її сторін, що існують, підібрати найкращі рішення, спираючись на досвід та знання стоматологів різних спеціалізацій  сучасної стоматології.

У команді “Са-Ната” працюють найкращі лікарі - досвідчені та кваліфіковані фахівці, на рахунку яких тисячі успішних операцій та щасливих посмішок! Проблема відсутнього зуба може прийти до кожного, але якщо Ви опинилися в мережі клінік "Са-Ната", то Ви в надійних руках!

Поділитися