Цілодобова допомога *

Лікування та пломбування зубів

Іноді батьки вважають, що лікувати молочні зуби не має сенсу, адже вони все одно зміняться. Однак зупинити руйнівний процес і видалити вогнище інфекції з порожнини рота просто необхідно, оскільки присутність величезної кількості гнильних бактерій в роті дитини знижує імунітет і збільшує ризик виникнення інфекційних і шлунково-кишкових захворювань. До того ж багато хвороб молочних зубів можуть поширитися і на постійні.

У дитячій стоматологічній практиці найчастіше зустрічаються такі захворювання, як карієс, пульпіт і періодонтит.

Батьки не бачать різниці між карієсом молочних і корінних зубів, тим не менш, вона існує. Емаль молочних зубів має іншу будову, вона значно тонше, ніж емаль корінних, недостатньо мінералізована і руйнується набагато швидше - це і повинен побачити дитячий стоматолог. Тому і карієс молочних зубів розвивається значно швидше, ніж карієс корінних.

Як лікується карієс? З ураженого зуба видаляються всі хворі, демінералізованої, розм'якшені тканини, інфіковані бактеріями. Зуб стерилізується, а дірочка герметично закривається спеціальними реставраційними матеріалами.

Пломбування молочних зубів може також здійснюватися кольоровими пломбами. Хід в зуб бактеріям закритий. Тепер він зможе дожити до зміни молочних зубів постійними. Складність лікування карієсу у дітей пов'язана з тим, що дитина не дає лікаря якісно відновити пошкоджений зуб: його лякає незнайома обстановка, «жахливі» стоматологічні інструменти або він просто втомлюється довго перебувати в одному і тому ж положенні. Проте, лікувати карієс необхідно, ще краще - робити це вчасно, не чекаючи ускладнень (пульпіту і періодонтиту).

Пульпіт зубів - це запальний процес в пульпе.Чаще причиною запалення служать мікроорганізми і їх токсини, які потрапляють в пульпу з каріозної порожнини зуба по широким дентинних канальцях.

Періодонтит - це запалення околозубних тканин - періодонта.

Всі захворювання періодонта пов'язані з запущеними захворюваннями порожнини рота - запаленням ясен, пульпітом, карієсом і т. Д. Дуже часто періодонтит розвивається саме після карієсу, а також при погано вилікуваних зубних каналах.

Лікування пульпіту складається з двох етапів. На першому проводиться розтин і девіталізація зуба спеціальним нетоксичним препаратом. На другому етапі, який проводять через 7-12 днів, видаляють уражену пульпу, що дозволяє не допустити подальше поширення інфекції.

Періодонтит у дітей мало чим відрізняється від періодонтиту у дорослих, але він зачіпає молочні зуби дитини. Періодонтит молочних зубів приносить багато неприємних відчуттів малюкові, тому необхідно з дитинства привчити дитину чистити зуби 2 рази на день - вранці і ввечері, а також не забувати про регулярне відвідування стоматолога.

Розвиток хронічного періодонтиту може протікати безсимптомно. Загострення хронічного періодонтиту пов'язано з гострим зубним болем. Опухає ясна і будь-який, навіть самий незначний дотик хворого зуба заподіює різкі гострі больові відчуття.

Лікування періодонтиту (періодонта). Зазвичай пацієнти звертаються для лікування вже після того, як хронічна фаза перейшла в гостру форму. Лікування хронічного періодонтиту зводиться до лікування причини, через яку і виникло захворювання - карієс, пульпіт і т. Д. Частка каналів, пломбування порожнин, усунення карієсу - це і є основний метод лікування.

Лікування гострого (гнійного) періодонтиту у дітей часто зводиться до видалення молочного зуба - хірургічного лікування періодонтитів. Краще, якщо дорослі вчасно подбають про стан порожнини рота дитини і не допустять раннього видалення молочних зубів (раніше термінів їх фізіологічної зміни).

Лікування та пломбування зубів, вартість послуг

Поділитися